piatok, 23 februára, 2024

Zbavte sa otravných vtákov vo vašej záhrade rýchlo, bezpečne a jednoducho

V parku, v meste ba dokonca na dvore je sledovanie vtákov fascinujúcim koníčkom, ktorý vie mnohých upokojiť a zároveň im dodať psychickú pohodu. Na druhej strane nie je žiadnym tajomstvom, že množstvo vtákov je otravných a vedia narobiť aj škody, obzvlášť na záhradách či balkónoch.

Predstavte si, že trávite hodiny pestovaním semien a starostlivosťou o rastliny, čo môže byť nielen časovo, ale aj finančne náročné. Zrazu vám úrodu zničia vtáky, a to behom pár minút. Pýtate sa, ako účinne a zároveň bezpečne odplašiť vtákov z vášho teritória?

Bezpečný a šetrný odpudzovač vtákov

Plašiče vtákov sú účinné prostriedky pre vtáky, ktoré im bránia v konzumácii zrelých plodov a semien v záhrade. Na pomoc pri odpudzovaní týchto krásnych, ale otravných tvorov je k dispozícii niekoľko druhov odstrašujúcich prostriedkov pre vtáky.

Trebárs elektronický odpudzovač vtákov je špeciálny  prístroj, ktorý  využíva vysokú citlivosť ich sluchu a vysiela pre ne nepríjemné ultrazvukové signály s premenným kmitočtom a intenzitou. Výhodou je, že poskytuje maximálnu bezpečnosť pri používaní, no taktiež je jednoduchý na použitie a šetrný k životnému prostrediu.

Neublíži tiež vášmu domácemu zvieratku, aj keď treba dodať, že by sa malo vyhýbať danému miestu.

Kde odpudzovače a plašiče vtákov umiestniť?

Dôležité je, aby ste plašiče vtákov, ktoré fungujú najmä za pomoci solárnej energie, umiestnili na viditeľné miesto.

Zväčša ide o realisticky vyzerajúci plašič vtákov, ktorý zaisťuje vysokú účinnosť.

Plašiče vtákov, ktoré sú subultrazvukové je ideálne umiestniť do exteriéru, ale v prípade potreby môžete aj do interiéru, pričom by ste ich mali chrániť pred silným dažďom alebo snehom.

Výhodou je, že tieto typy odpudzovačov sú najúčinnejšie, takmer bezhlučné a ako už bolo spomenuté, veľmi jednoduché na prevádzku, čo určite ocení nejeden užívateľ.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu