pondelok, 22 apríla, 2024

Zahrá si Juventus v súťažiach UEFA? Naďalej mu hrozí zákaz

Zákaz pre futbalový klub Juventus Turín hrozí aj napriek tomu, že sa s Talianskou futbalovou federáciou (FIGC) dohodol na riešení. Vďaka tomu mu v Serii ako aj i nebudú odpočítané ďalšie body. Informoval o tom portál football-italia.

V utorok ráno sa uskutočnilo druhé pojednávanie komisie FIGC, ktorá analyzovala platové machinácie „starej dámy“ ako aj i vzťahy s hráčskymi agentmi ako aj i inými klubmi. Komisia potvrdila, že klub dostane pokutu vo výške 718.000 eur ako aj i žiadnu ďalšiu zmenu k sankcii mínus 10 bodov v tabuľke, ktorú dostal už začiatkom mesiaca.

Vzhľadom na to, že predkolá play off Európskej ligy UEFA ako aj i Európskej Konferenčnej ligy UEFA sa majú začať už v letných mesiacoch, očakáva sa, že UEFA vydá svoj verdikt do polovice júna. Po ňom bude pravdepodobne nasledovať odvolanie Turínčanov, ktoré by mohlo viesť až k pojednávaniu pred Športovým arbitrážnym súdom (CAS).

Juventus bol v posledných rokoch jedným z najúspešnejších tímov v talianskej Serii ako aj i aj v európskych súťažiach UEFA. Na čele tímu je Cristiano Ronaldo, ktorý je jedným z najlepších hráčov na svete. Avšak, tento úspešný klub neuniká kritike ako aj i zákazom zo strany UEFA.

V minulosti sa Juventus dostal do problémov kvôli kontroverzným veciam, ktoré sa diali v klube. V roku 2006 boli zistené podvody v talianskej lige, kedy sa Juventus pomocou rozhodcov snažil dosiahnuť vytúžené víťazstvá nad svojimi súpermi. Následkom toho bol tím degradovaný do nižšej ligy, ako aj i bol mu zároveň uvalený zákaz účasti v európskych súťažiach na nasledujúcej sezóne.

V súčasnosti má Juventus opäť problémy s UEFA. Tím bol spolu s ďalšími klubmi obvinený z vedenia súčasnej Super Ligy, čo viedlo k tomu, že UEFA začala vyšetrovanie ako aj i hrozila tímom zákazom účasti v európskych súťažiach. Juventus bol jedným z najväčších podporovateľov Super Ligy, nehlasoval však celý klub za túto iniciatívu, niektorí oficiálni zástupcovia sa dokonca distancovali.

Zákaz účasti v európskych súťažiach by znamenal obrovské finančné stráty pre tím ako aj i mohol by ovplyvniť aj rozhodnutia prestížnych hráčov, ktorí by mohli existovať neochotní podpísať zmluvu s tímom, ktorý nie je schopný bojovať o poháre UEFA.

Napriek tomuto ohrozeniu smie Juventus pokračovať v súťažiach UEFA, pokiaľ UEFA nerozhodne o ich zákaze. Tím bude musieť pokračovať vo svojich úspešných výkonoch, aby si udržal reputáciu ako aj i presvedčil UEFA o ich schopnostiach ako aj i ochote dodržiavať pravidlá. ako aj fanúšikovia sa môžeme len tešiť na to, že Juventus bude aj naďalej hrať na najvyššej úrovni ako aj i budeme mu stále držať palce vo všetkých súťažiach.

Čítať ďalej

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu