piatok, 19 apríla, 2024

Vyberáte si vchodové dvere do domu? Aké materiály sú v ponuke?

Rozdiel medzi kúpou vchodových dverí do bytu a do domu je ten, že v druhom prípade musíte oveľa viac dbať na výber materiálu. Dôvod je jednoduchý: vchodové dvere do domu sú v rôznej miere vystavované aj vonkajším poveternostným vplyvom, pred ktorými sú vchodové dvere do bytu chránené. Samozrejme, výber materiálu nie je ani v tomto prípade len o odolnosti.

Drevo

Keby pri výbere vchodových dverí záležalo len na estetickom hľadisku, jednoznačnou voľbou by boli drevené dvere. Ich vzhľad je skrátka bezkonkurenčný. Zároveň ide o dvere, ktoré dobre tepelne izolujú.

Ak však chcete pre svoj dom drevené vchodové dvere, musíte počítať s pravidelnou starostlivosťou, keďže drevo neustále pracuje a je citlivé na poveternostné vplyvy. Medzi nevýhodami tiež môžeme spomenúť nižšiu mieru bezpečnosti a vyššiu cenu.

Plast 

Celkovo najpopulárnejšie sú plastové vchodové dvere. Ich najväčším lákadlom je nízka cena a treba povedať, že vzhľadom na to aj zaujímavý pomer cena/kvalita. Veľmi dobre tepelne izolujú a pri výbere určite poteší aj široký výber rôznych dekorov. 

Avšak predtým, ako si z ponuky nových dverí skladom budete vyberať plastové, treba taktiež vziať do úvahy ich nevýhody. Obzvlášť tie veľmi lacné vchodové dvere podliehajú vplyvom teplotných výkyvov krúteniu, takže vyžadujú pravidelné nastavovanie a servis. A podobne ako drevené dvere ani plastové príliš nevynikajú v otázke bezpečnosti.

Oceľ 

Cenovo dostupné sú aj oceľové vchodové dvere. Zároveň ponúkajú pomerne vysokú mieru bezpečnosti. Aj napriek tomu však nie sú príliš populárnou voľbou. Prečo? Áno, problém bude s ich nevýhodami.

Oceľové vchodové dvere ponúkajú len obmedzený výber farieb a dekorov, ale to by nebol najväčší problém. Ich hlavnými nevýhodami sú slabé tepelno-izolačné vlastnosti a náchylnosť voči vlhkosti. Ak sú použité ako vchod do rodinného domu, rozhodne by mali byť nadstrešené. A ani to nie je úplné riešenie tohto problému.

Hliník 

Na záver sme si nechali hliníkové dvere. Čo sa týka funkčných vlastností, ide o favorita. Hliníkové vchodové dvere sú totiž odolné, vydržia dlho aj s minimálnou starostlivosťou a vynikajú v tepelnej izolácii aj bezpečnosti.

Ale samozrejme, nič nie je bez negatív a platí to aj o hliníkových vchodových dverách. Ich nevýhodou je, že sú chladnejšie na dotyk a neposkytujú taký pocit tepla domova ako napríklad drevené dvere. A čo je pre väčšinu dôležitejšie, hliníkové dvere sú síce kvalitné, ale ide o kvalitu, za ktorú si treba priplatiť.

Zdroj obrázka: 

Autor: LADO / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu