štvrtok, 30 marca, 2023

Viete, ako správne chrániť pokožku tela?

Pekná tvár bez vrások sa stala kultom 21 storočia. Estetická medicína nám robí sprostredkovateľa v honbe za dokonalosťou. Na našu pokožku by sme sa však mali pozerať aj inak, ako len na pekný obrázok v zrkadle. Koža je najväčší orgán, ktorý nás chráni pred baktériami, vírusmi či vonkajšími vplyvmi a takisto podlieha rôznym ochoreniam. 

Aj pokožka tela si zaslúži adekvátnu starostlivosť

Popri prehnanej starostlivosti o pleť často zabúdame na pokožku tela, na ktorej sa tiež prejavuje biologické starnutie, poškodenie slnečným žiarením, pigmentové škvrny ale aj rôzne kožné problémy a ochorenia.

Hlavnými stavebnými prvkami kože sú kolagén a elastín. Tie zabezpečujú, že je naša pokožka silná a pružná. Faktory životného štýlu a vonkajšieho prostredia, ako je UV žiarenie, majú vplyv na množstvo kolagénu a elastínu.

Čo sa deje s kožou keď dochádza k úbytku kolagénu a elastínu?

Ak sa z nejakého dôvodu poruší štruktúra kolagénových a elastínových vlákien, koža sa stáva menej pružnou a často sa na nej objavujú strie. Môžeme ich charakterizovať ako priečne prúžky na koži ktoré majú svetlú, červenú ale aj modro – fialovú farbu. K ich vzniku dochádza keď sa koža nestihne prispôsobiť náhlym zmenám ako sú výkyvy hmotnosti, rýchly rast či tehotenstvo.

💡 Tip: Vhodnou formou kolagénu je napríklad hydrolyzovaný rybí kolagén.

Pokožka sa nestíha rozpínať a dochádza k jej napnutiu. Strie sa  objavujú už od piateho roku života u žien ako aj u mužov. Vyskytujú na najčastejšie na prsníkoch, bruchu, bokoch, zadku, stehnách a chrbte.

Ako si so striami poradiť?

Na liečbu strií sa používajú prípravky, ktoré dokážu zregenerovať štruktúru kolagénovcýh a elastínových vlákien. Takýmto produktom je aj krém s vitamínom A na jazvy od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique.

Produkt pôsobí ako prevencia a zároveň redukuje jazvy a strie. Krém na jazvy obsahuje až tri rôzne estery vitamínu A, ktoré pokožku omladzujú, zjemňujú, zlepšujú jej elasticitu a zjednocujú ju.

Gotu kola zvyšuje pružnosť kože, hojí rany a pomáha znižovať výskyt strií, rooibos má zas protizápalové účinky. Preto sa už viac netrápte týmto kozmetickým problémom a vyskúšajte prvú pomoc na strie od dánskych vedcov a dermatológov. Produkt aplikujte ráno a večer na postihnuté miesta.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu