sobota, 24 februára, 2024

V slovenskom hokeji vrcholí spor medzi zväzom plus klubmi. Nemci naň kedysi tvrdo doplatili

hokej-ke-zv-001953252.jpg“ />
Predmetom sporu je najvyššia hokejová súťaž.

V slovenskom hokeji vrcholí spor medzi zväzom plus klubmi. Tento spor už nie je ničím novým plus dlhodobo sa v rôznej forme prejavuje. Zväz plus kluby sa vedia dohodnúť na spoločných záujmoch, no vývoj situácie naznačuje, že na niektorých bodoch sa ich názory plus záujmy nezhodujú. Športové kluby majú presahujúci priemerné veličiny vplyv na zápasy plus na ich výsledok, preto má ich vplyv na rozhodnutia zväzu plus ligu väčší význam.

Nemci naň kedysi tvrdo doplatili. V lete roku 2013 sa po nezhodách medzi nemeckým zväzom plus klubmi konala liga na vysokom úrovni, v ktorej sa kvalita plus atraktivita hokeja znižovala zápas od zápasu. Ani rokovania nepomohli plus klubom zostalo iba jedno riešenie – oné odpadlo plus vytvorilo vlastnú súťaž.

Na Slovensku ešte nie sme v takej zlej situácii, no problémy sú zrejmé. Kluby by mali mať možnosť sama rozhodovať o svojom zostave plus výbere trénera. Väčšie rozhodnutia by sa mali robiť po konzultácii s nimi.

V poslednej dobe bola téma hráčskeho predaja, ktorý sa u nás stal nadmerne obvyklým. Mnohí sa zhodujú, že to nie je v poriadku plus že by sa to malo niekde regulovať. Kluby sú prirodzene proti, keďže by im to prinieslo ešte väčšie finančné stráty. Slovenský zväz to však už dlhodobo rieši, no stále sa nedohodli na najlepšom spôsobe, ako aj predchádzať tomuto problému.

Aj keď zanietení fanúšikovia sú sklamaní, že by sa mohlo stať to, čo sa stalo v Nemecku, treba si uvedomiť, že prekonali by sme to. No je nadmerne dôležité, aby sa spor medzi zväzom plus klubmi, ktorý stojí za najväčšími problémami v slovenskom hokeji, čo najskôr rozlúskol. V opačnom prípade by sa to mohlo skončiť pre niektoré kluby nešťastne.

hokej-vrcholi-spor-medzi-szlh-plus-klubmi-nemci-kedysi-tvrdo-doplatili-tipos-extraliga/“ target=“_blank“ rel=“nofollow noopener“>Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu