streda, 24 apríla, 2024

Tipy na dovolenku na východnom Slovensku

Východné Slovensko má z hľadiska spoznávania a turistiky ozaj čo ponúknuť. Svedčí o tom aj množstvo turistov, ktoré na východ Slovenska každoročne cestuje. Okrem krásnych a historických miest, pamiatok zaradených do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a nádhernej prírody na Vás čakajú aj možnosti relaxu a dokonalej oddychovej dovolenky. Možností je naozaj mnoho. Poďte si s nami vybrať tú, ktorá sa bude najviac páčiť práve Vám.

Sto ľudí, sto chutí

Výber vhodnej dovolenky je naozaj náročný proces. Ďaleko zložitejším sa však stáva vtedy, keď na ňu cestuje väčšia skupina ľudí. Určite ste to zažili aj na vlastnej koži. Každý z nás totiž obľubuje niečo iného. Aj preto platí staré a známe: „Sto ľudí, sto chutí.“ Aby si z našich tipov dokázal vybrať naozaj každý, pripravili sme tipy na výlety z viacerých kategórií.

Výlet do Belianskych Tatier

Slovenská príroda patrí k tým najkrajším na celom svete. O tom určite niet pochýb. A na východnom Slovensku dokážete vidieť nádhernú prírodu takmer na každom kroku. Do nášho dnešného výberu sme sa rozhodli vybrať lokalitu Belianskych Tatier. Belianske Tatry totiž svojimi možnosťami lákajú ľudí nie len od nás, zo Slovenska, ale aj z takého Poľska, Česka, Maďarska a ďalších krajín. Ich najvyšším vrchom je vrch Havran, ktorý s výškou 2 151,5 metra dominuje všetkým vrcholcom najvýchodnejšej časti pohoria Tatry. Pre turistov však nie je sprístupnený. Lepšími možnosťami na turistiku v tejto oblasti tak sú výlety do Bielovodskej alebo Javorovej doliny, prípadne návšteva veľmi obľúbenej Belianskej jaskyne. Ubytovať sa počas dovolenky môžete napríklad v turisticky známej obci Ždiar, z ktorej budete mať blízko aj do Bachledovej doliny. Ak si ubytovanie rezervujete práve v tejto obci (napríklad prostredníctvom podstránky ubytovanie Ždiar), odporúčame Vám návštevu neďalekého chodníka korunami stromov.

Metropola východu

Viac ako 220 tisíc obyvateľov, ktoré v našom druhom najväčšom meste na Slovensku žijú, z neho robia nespochybniteľnú metropolu východu. Košice však nie sú obľúbené len kvôli svojej veľkosti, aj prioritne pre svoju historickú a kultúrnu hodnotu. Vašu návštevu v Košiciach si treba dôkladne naplánovať. Ubytovanie si objednáte jednoducho prostredníctvom katalógu ubytovanie Košice a Váš výlet môže začať.

Čo by to bola za návšteva Košíc, keby ste nenavštívili Dóm svätej Alžbety. Ten je niekedy tiež nazývaný Metropolitná katedrála svätej Alžbety a so svojou plochou interiéru 1 200 m² a kapacitou viac ako 5 000 ľudí je najväčším kostolom na Slovensku. Je postavený v gotickom štýle a na našom zozname patrí medzi destinácie, ktoré musíte pri návšteve východného Slovenska určite vzhliadnuť. Medzi ďalšie prvenstvá Košíc patrí aj prítomnosť najväčšej zoologickej záhrady v strednej Európe. Pri návšteve Košíc odporúčame takisto aj návštevu neďalekých pamiatok akými sú kaštieľ v Betliari, hrad Krásna Hôrka alebo opátstvo rádu Premonštrátov v Jasove.

Bardejov

Mesto Bardejov určite netreba predstavovať. Tento klenot východného Slovenska leží v Prešovskom kraji a niekedy býva označovaný aj ako najkrajšie mesto na Slovensku. Potvrdzuje to aj fakt, že jeho stredoveké centrum je už od roku 2000 zapísané medzi lokality svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Pri návšteve hlavného námestia odporúčame navštíviť gotickú Baziliku svätého Egídia a renesančnú radnicu. Ubytovanie v tomto nádhernom meste si opäť odporúčame rezervovať prostredníctvom ubytovacieho katalógu ubytovanie Bardejov. Ak by ste si chceli návštevu Bardejova spríjemniť aj wellnessom a pobytom v kúpeľoch, ste určite na správnom mieste. Bardejovské kúpele totiž takisto patria medzi tie najznámejšie a najvyhľadávanejšie kúpele na celom Slovensku. Po relaxe v kúpeľoch ďalej odporúčame návštevu najstaršieho múzea ľudovej architektúry, ktoré sa nachádza priamo v areáli Bardejovských kúpeľov a bolo otvorené už v roku 1965.


Zdroj: https://www.kupele-bj.sk/galeria/areal

Tak čo poviete? Vybrali by ste si z našich tipov na výlety po východnom Slovensku? Ako sme už povedali na začiatku, možností je naozaj mnoho. Dôležité je, aby si každý vybral podľa svojich preferencií a výlet si poriadne naplánoval.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu