sobota, 18 mája, 2024

Tipy do dielne pre každého zručného majstra

Práce v dielni majú rôzny charakter. Najčastejšie sa v domácich podmienkach venujeme menším opravným, resp. servisným prácam na mechanizmoch a strojoch. Taktiež v sezónnych podmienkach udržiavame v kondícii bicykle, kolobežky a autá. Pri realizácii týchto úkonov sa už vyžaduje profesionálny prístup, poprípade si zabezpečíme prácu s nástrojmi vo vyššej kvalite.

Ako na sezónnu výmenu pneumatík v domácich podmienkach?

S výmenou pneumatík na doma sa spájajú najmä priestorové možnosti pre zdvíhací mechanizmus áut a ďalej je to kompletná sada pomôcok. V základnej výbave sa tak nachádza rázový uťahovák, nástrčné hlavice a momentový kľúč na úkony pri nastavovaní krútiaceho momentu. Konkrétne ide o jeho čo najpresnejšie nastavenie, aby krútiaci moment umožnil upevniť matice a skrutky. Pri práci s pneumatikami je momentové náradie obzvlášť dôležité, keďže potrebujeme dosiahnuť tesnosť skrutiek.

Zdroj foto: Smile Fight / Shutterstock.com

Momentové náradie využívame spravidla ako nástrčný kľúč, ale so všetkými nevyhnutnými mechanizmami. Používame ho len vo svojom základnom účele, neslúži na odťahovanie. Rovnako pri dosiahnutí požadovaného (maximálneho) momentu náradím viac neuťahujeme. Postupujeme podľa vizuálnej signalizácie a dodržiavame aj ostatné bezpečnostné inštrukcie, aby sa predišlo poškodeniu momentovej výbavy.

Praktické gola sady pre väčšinu prác v dielni

Kvalitného náradia nie je v domácej dielni nikdy dosť. Najviac sa osvedčujú kompletné sady v jednom balení, vďaka ktorým máme náradie prehľadne a systematicky uložené. Umožňujú to najmä kvalitné gola sady s úložným priestorom pre každý typ náradia. Dostupné sú v praktickom kufríku, kde gola sadu dopĺňa súbor nástrčných kľúčov. Vyberajte si modely z trvácnych materiálov, ako napr. z pochrómovanej vanádiovej ocele pre dlhotrvajúcu životnosť.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu