sobota, 24 februára, 2024

Skupina ABRA pokračuje v akvizíciách a stala sa 100% vlastníkom spoločnosti INEKON SYSTEMS

Po kúpe FLORES Software ide o ďalšiu väčšiu transakciu v tomto roku.

Praha 15. novembra 2022 – Skupina ABRA, ktorá vznikla spojením vedúceho hráča na trhu firemných informačných systémov ABRA Software a investičnej skupiny Elvaston Capital,
ako ďalšiu získala do svojej skupiny spoločnosť INEKON SYSTEMS. Tá je známa a úspešná predovšetkým v oblasti podpory firemného plánovania, controllingu, reportingu a celej oblasti BI.

Jan Hušek a Jaroslav Řasa

„Chceme spájať kvalitné firmy so silnými tímami a lídrami, ktorí chcú spoločne zhodnotiť špičkové softvérové riešenia a spoločne sa úspešne etablovať na západných trhoch ako dodávateľ plnohodnotných riešení. A Inekon Systems je práve jednou z nich“, hovorí Jaroslav Řasa, predseda predstavenstva ABRA Software a dodáva:

„Na spoločnosti Inekon System nás zaujalo hlavne to, ako pristupujú k vývoju svojho produktu. Cieľom nie je iba vyvinúť ďalší nástroj na reportovanie, ale hlavne ponúknuť vrcholovým manažérom možnosť, ako prepojiť vízie a ciele spoločnosti s jej reálnym fungovaním a poskytnúť im nástroj, ktorý je schopný vyhodnotiť, či jednotlivé dielčie kroky vedú naozaj k ich napĺňaniu.

A to je unikátne. Sme preto radi, že Inekon Systems vhodne doplní produktové portfólio informačných systémov ABRA a ďalej rozšíri naše profesionálne služby v tejto oblasti.“

Obe spoločnosti navyše zdieľajú rovnaké hodnoty, vyvíjajú dopĺňajúce sa produkty a spojenie tak ponúka možnosť navzájom sa obohatiť v mnohých oblastiach od technológií a produktov až po obchodné procesy a ľudské zdroje.

„Víziou INEKON SYSTEMS bolo a je pomáhať firmám v smerovaní k vynikajúcim výsledkom
s pomocou lepšieho plánovania, efektívnejšieho controllingu a pokročilých analýz. Každý náš zákazník je vedúcou spoločnosťou vo svojom odbore a my sme veľmi hrdí na výsledky, aké aj s pomocou našej podpory dosahujú. Riešenie Business Navigation System vzniklo práve z podstaty tejto spolupráce, kedy každý náš konzultant a autor doslova vtlačil časť seba do výsledného produktu, spoločne so stovkami používateľov na strane našich zákazníkov.

Preto pôsobí BNS tak osobne a my často pri prvej prezentácii počúvame, že je naše riešenie presne to, čo firmy potrebujú alebo už robia, ale v lepšej prehľadnejšej forme,“ hovorí Jan Hušek, výkonný riaditeľ a konateľ INEKON SYSTEMS a dodáva: „Som presvedčený, že v rámci skupiny ABRA so silným zázemím vlastníka budeme môcť naše produkty ďalej spoločne rozvíjať ku spokojnosti všetkých zákazníkov. Som šťastný, že sme v skupine ABRA našli partnera, s ktorým zdieľame spoločné hodnoty aj ciele a tešíme sa na naše budúce úspechy.“

Jaroslav Řasa k tomu na záver dodáva: „Aj naďalej vyhľadávame ďalšie úspešné firmy, ktoré spája záujem o expanziu slovenských a českých IT produktov na západ. Spoločnou energiou a stratégiou môžeme na týchto trhoch naozaj uspieť.“

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu