pondelok, 27 mája, 2024

Skrine so zrkadlom opticky zväčšia interiér

Moderná zrkadlová skriňa nielen opticky zväčší interiér vďaka hĺbkovému efektu a odrazu svetla. Dostatok priestoru vo vnútri na odkladanie oblečenia, obuvi a doplnkov pomôže udržať váš byt uprataný. Uprataný interiér zároveň pôsobí priestrannejšie. Už toto sú dva dôvody, prečo by si zrkadlová skriňa mala nájsť cestu do bytu s malou rozlohou. Poďme spoločne hľadať výhody priestrannej zrkadlovej skrine!

Zrkadlová skriňa do predsiene 

Zrkadlová skriňa je univerzálny kus nábytku, ktorý sa bude dobre vynímať v predsieni, spálni aj obývačke. Police, vešiaky a zásuvky pojmú množstvo predmetov a zároveň ušetria miesto a veľké zrkadlo namontované na dverách skrine opticky zväčší priestor. V moderných bytoch majú chodby len zriedkavo prístup k dennému svetlu, sú bez okien a majú buď nepravidelný tvar, alebo sú úzke a dlhé. Napriek rôznym nepriaznivým okolnostiam musí byť predsieň funkčná, pretože v nej skladujeme obuv a vrchné oblečenie: bundy, kabáty, čiapky. Preto nám priestranná skriňa so zrkadlom odhalí všetky svoje prednosti práve v tejto miestnosti:

  • Odraz svetla v predsieni bez okna – veľké zrkadlo umiestnené na dverách šatníka odráža svetlo, ktoré vstupuje do miestnosti. Vďaka tomu interiér pôsobí svetlejšie a priestrannejšie;
  • Trojrozmerný efekt hĺbky v úzkej miestnosti – zrkadlo vytvára ilúziu hĺbky, takže miestnosť sa zdá byť väčšia. Tento efekt je obzvlášť užitočný v malých a stiesnených chodbách.
  • Vďaka minimalistickému dizajnu zrkadlovej skrine bez ďalších dekoratívnych prvkov, ako sú úchytky alebo ozdoby, pôsobí predsieň štruktúrovanejšie a priestrannejšie.
  • Vizuálne otvorenie priestoru – zrkadlo pôsobí ako okno, ktoré otvára interiér svetu, a vďaka tomu pôsobí miestnosť prívetivejšie.

Ako si vybrať funkčnú zrkadlovú skriňu do predsiene? Dôkladne si premyslite, ako by mal vyzerať jej vnútro. Užitočné sú vešiaky na kabáty a bundy, police na topánky a šuflík na rukavice. Šatníková skriňa by nemala byť príliš veľká, aby neprekryla interiér a neblokovala pohyb v byte. Priestranná skriňa v predsieni prospeje organizácii každodenného života a byt sa bude zdať väčší. Okrem toho zrkadlo umožní skontrolovať svoj vzhľad a upraviť účes pred odchodom von.

Ako zladiť šatník s interiérom? 

Výber zrkadlovej skrine do konkrétnej miestnosti nie je vôbec jednoduchý. Obchody s nábytkom ponúkajú množstvo variantov nábytku, a to rozhodovanie nijako neuľahčuje. Oplatí sa dôkladne si pozrieť dostupné možnosti a vybrať si tú najvhodnejšiu pre vaše potreby. V prvom rade je dôležitá veľkosť šatníkovej skrine, výška, hĺbka, tvar, farba a veľkosť zrkadla. Majte na pamäti, že vysoký nábytok, ktorý nenecháva voľný priestor medzi svojím horným okrajom a stropom, môže pôsobiť ohromujúco. Výber modelu šatníkovej skrine závisí od mnohých individuálnych faktorov a rozhodnutie si vyžaduje podrobné zváženie. Najobľúbenejšie modely sú vybavené posuvnými dverami a výplň jedného krídla tvorí zrkadlový panel. Ďalšími variantmi dostupnými na trhu sú šatníky s výklopnými, tradične otvárateľnými dverami. Podstatná je veľkosť zrkadla, jeho tvar a umiestnenie v strede alebo na bočných krídlach. Berte do úvahy, že predsieň je miestnosť, do ktorej sa ľahšie dostávajú nečistoty. Ak sú v dome malé deti alebo pes, zrkadlo sa rýchlo zašpiní. Alternatívou k veľkému zrkadlu by mohlo byť menšie zrkadlo, napríklad od výšky pása nahor. O tom, aký model šatníkovej skrine si vybrať, môže rozhodnúť mnoho individuálnych faktorov.

Zrkadlový nábytok do spálne 

Spálňa je miestnosť, v ktorej potrebujeme šatník na odkladanie oblečenia a domácich textílií, napríklad posteľnej bielizne. Mnoho ľudí si myslí, že funkčným kusom nábytku do spálne bude skriňa s posuvnými dverami so zrkadlom. Skutočne je to dobré riešenie, ak v byte nie je samostatná šatníková miestnosť. Priestranná šatníková skriňa so zrkadlom by mala byť dobre zladená s farebnou schémou a štýlom interiéru. Pri výbere šatníka do predsiene sa osobitná pozornosť venuje jeho funkčnosti. Na druhej strane, šatníková skriňa do spálne by mala ladiť s ostatnými prvkami zariadenia. Nezabúdajme, že v spálni je ústredným bodom posteľ a šatníková skriňa je len doplnkom. Interiér zrkadlovej skrine do spálne by mal byť prispôsobený na ukladanie oblečenia na poličky a vešiaky. Praktickým riešením je, aby boli police rozmiestnené v takých intervaloch, aby to umožňovalo organizovať ukladanie často používaných predmetov a aj odkladanie oblečenia na vyšších úrovniach poličky medzi ročnými obdobiami. Ak neplánujete do spálne umiestniť komodu, šatník by mal obsahovať zásuvky alebo koše určené na ukladanie osobnej bielizne. Šatníková skriňa v spálni musí poskytovať dostatok priestoru a vynikajúci systém organizácie. V spálni plní funkciu šatníka, preto chceme mať potrebné veci na dosah. Pri kúpe šatníka do manželskej spálne musíme zahrnúť niekoľko funkčných oblastí pre ňu a pre neho. Stojí za to venovať pozornosť aj tomu, aby svetlo prichádzajúce cez okná do miestnosti nesmerovalo priamo na plochu zrkadla, aby nás odraz neoslepoval, keď sa ráno zobudíme.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu