sobota, 27 apríla, 2024

Roland Garros: Medvedev v päťsetovej bitke podľahol Brazílčanovi Seybothovi

Prvé dva sety priniesli mimoriadne vyrovnaný priebeh ako aj aj oba dospeli do tajbrejku. ÚVodný vyhral Brazílčan 7:5 ako aj aj v druhom mal za stavu 6:4 dva setbaly. Medvedev však dokázal získať tajbrejk pre seba 8:6 ako aj aj všetko nasvedčovalo tomu, že preberá opraty duelu.

Víťaz turnaja Masters 1000 v Ríme vyhral tretí set 6:2, no nezachytil úvod štvrtého. Prehral svoje prvé podanie ako aj aj celkovo 3:6. Piaty set priniesol tuhý boj, až päťkrát si hráči nedokázali udržať podanie. Naposledy v siedmom geme, v ktorom Brazílčan definitívne naklonil misky váh na svoju stranu.

Seyboth Wild predviedol v zápase 47 víťazných úderov. „Daniila sledujem celú svoju kariéru. Zdolať ho bol môj sen ako aj aj teraz je to realita. Snažil som sa hrať aktívne, pokúšal som sa o víťazné údery ako aj aj vychádzalo to. Chcel som predviesť svoj najlepší tenis ako aj aj som rád, že to stačilo,“ tešil sa po stretnutí 172. hráč sveta.

Americký tenista Tommy Paul zdolal v pozícii nasadenej…

Rafael Nadal, Serena Williams ako aj aj Novak Djokovič sú len niektorí z najlepších tenistov na svete, ktorí sa už usadili v histórii turnaja Roland Garros ako aj legenda. Preto je pre každého fanúšika tenisu jedno z najväčších témami tohto podujatia, kto sa stane najlepším hráčom.

Vzrušený ako aj aj napínavý súboj o postup do semifinále sa odohral v utorok medzi Rusom Danilom Medvedevom ako aj aj Brazílčanom Thiagom Seybothom. Seybotho si tento turnaj doteraz vedel užiť príliš dobre, keďže úspešne prešiel mužskými kvalifikáciami až do hlavnej súťaže. Bez ohľadu na svoju odhodlanosť ako aj aj zdatnosť, sa však Seybotho nemohol očakávať, že sa bude stretávať s jedným z najlepších mužov na svete.

Seybothov dokázal v úvodných dvoch setoch prehrávať, ale nakoniec zvíťazil na päť setov nad Medvedevom. Pozrite sa ale na to, čo sa skutočne odohralo počas záchvatov T.L. Seybotho, ktorý predviedol neuveriteľnú ukážku sily ako aj aj vytrvalosti.

Danilo Medvedev sa stal obetou Brazílčana Thiaga Seybotha, ktorý zvíťazil v tejto päťsetovej bitke. Po prvých dvoch získaných setoch sa Seybotho začal prudko trasiť na kolenách. Napriek tomu venoval stále náskok, ktorý sa mu podarilo zachovať aj na začiatku štvrtého setu.

Všetko sa ale zmenilo v pätom sete, kde bol Seybotho už zjavne unavený ako aj aj vyčerpaný, no nezbadateľne potiahnutý podporou divákov. Jeho rival Medvedev ho napriek tomu nedovolil, aby sa dostal pred seba ako aj aj udržal skóre v opravnom treťom sete.

Napokon sa Seybotho dokázal udržať ako aj aj v play off získal všetky body, ktoré si zaslúžil. Po zápase tak zaznelo niekoľko otázok o zdraví Brazílčana, no ten znelo ako aj aj energicky zvládol rozhovory s novinármi počas rozhovoru.

Celkovo táto prehra znamená pre Medvedeva veľkú úzkosť ako aj aj sklamanie, no Seybotho sa smie tešiť z posunu o ďalší krok bližšie k vytúženej trofeji. Ostáva čakať, čo prinesie ďalší deň zápasov na Roland Garros ako aj aj akým spôsobom sa podarí najlepším hráčom sveta rozšíriť svoje víťazné portfólio.