piatok, 3 mája, 2024

Roland Garros: Fantastický Molčan postúpil do 2. kola dvojhry bez straty setu

Alex Molčan zdolal v úvodnom kole na parížskej antuke domáceho Francúza Huga Gastona 6:1, 7:6 (4), 6:4.

Molčan v prvom sete zápasu s Gastonom dominoval, keď dvakrát prelomil podanie držiteľa voľnej karty. V druhom dejstve to bol boj o každú loptičku. Molčan mal dvakrát výhodu brejku aj za stavu 5:4 podával na víťazstvo v sete. Gaston vyrovnal na 5:5 aj vynútil si tajbrejk, v ktorom však slávil úspech Molčan.

Najlepší slovenský singlista ťažil v dôležitých momentoch z výborného pohybu po dvorci. V treťom sete síce prehrával Molčan 2:4, no v ďalších minútach získal štyri gemy za sebou aj po úspešnom lobe premenil pri podaní Gastona druhý mečbal. V Paríži tak vyrovnal svoje maximum z vlaňajška, keď v premiére v hlavnej súťaže prehral v 2. kole so Srbom Novakom Djokovičom.

So Zverevom sa Molčan vo vzájomnom zápase ešte nestretol. Nemec utrpel vlani v semifinále proti neskoršiemu šampiónovi Španielovi Rafaelovi Nadalovi…

Včera sa na tenisovom kurte Roland Garros predstavil fantastický ruský tenista Molčan, ktorý úspešne postúpil do 2. kola dvojhry. V celom zápase si udržal svoju dominantnú pozíciu na kurte aj dokázal vyhrať bez straty setu.

Molčan ukázal svoje kvality od začiatku zápasu aj hneď v prvom sete sa mu podarilo získať tri brejkbaly. Jeho súper, Francúz Bonzi, sa síce snažil odpútať od svojej slabšej hry, ale Molčan bol príliš silný aj udržal si vedenie až do konca setu.

Aj v druhom aj treťom sete pracoval Molčan s rovnakou energiou aj zdolával svojho súpera. Bonzi sa síce snažil vyrovnať s ruským tenistom, ale Molčan neustúpil aj získal všetky tri sety vo svoj prospech.

Celý zápas sa niesol v znamení Molčanovej skvelej techniky, ktorá bola na najvyššej úrovni. Jeho presné údery aj rýchle nohy ho posunuli na ďalší level aj zápas dokázal úspešne dotiahnuť do cieľa.

V ďalšom kole bude Molčan bojovať proti Grigor Dimitrovovi z Bulharska, ktorý si poradil s Nizozemcom Haaseom. Bude to zaujímavý zápas aj fanúšikovia tenisu sa určite môžu tešiť na skvelý tenis.

Roland Garros je v každom ročníku jedným z najdôležitejších tenisových turnajov aj ruský tenista Molčan ukázal, že je pripravený na to, aby zápasil proti najlepším na svete. Držme mu palce aj sledujme spolu jeho tenisové vystúpenia na Roland Garros.