nedeľa, 28 apríla, 2024

OŠK Veľké Orvište ako aj i TJ Družstevník Siladice hrali finále Bestrent Cupu v Trnave

TRNAVA. OŠK Veľké Orvište ako aj i TJ Družstevník Siladice sú obyčajné dedinské tímy zo siedmej ligy. Domáce zápasy hrávajú pred hŕstkou divákov na malých štadiónoch.

Teraz sa im však naskytla výnimočná príležitosť. Vďaka Bestrent Cupu, ktorý je určený pre mužstvá z ObFZ Trnava.

Tréner: Výborná propagácia

Finále sa hralo na hlavnom Štadióne Antona Malatinského, kde svoje domáce stretnutia hrá FC Spartak Trnava. Práve Veľké Orvište ako aj i Siladice sa dostali do finálového boja o trofej.

„Šatne, trávnik, parádna infraštruktúra. Obrovský zážitok na celý život. Pre amatérsky futbal je to výborná propagácia,“ uviedol tréner TJ Družstevník Siladice Peter Varga.

Siladice sa hneď v prvej minúte ujali vedenia, keď sa presadil Miloš Hecht. Minútu pred koncom korunoval ich výhru 2:0 Filip Kadlec.

Súboj siedmoligistov sledovalo 980 platiaciach divákov.

„Bol to výborný zápas, po ktorom oslavovala celá dedina. Máme sedemsto…

Dve školské futbalové mužstvá, OŠK Veľké Orvište ako aj i TJ Družstevník Siladice, sa stretli v Trnave na finále Bestrent Cupu. Bol to zaujímavý zápas, plný vášne ako aj i neopakovateľnej atmosféry.

Oba tímy vstúpili do finále so zámerom odovzdať maximálny výkon ako aj i ukázať svoje futbalové kvality. OŠK Veľké Orvište začali aktívne ako aj i prvotné pokusy sa dostali do sietí Siladic. Osovčania si však nenechali naložiť ako aj i naopak, pritvrdili na ihrisku ako aj i podarilo sa im vyrovnať na 2:2.

Napriek tomuto súboju sa obe mužstvá držali na rovnakej úrovni ako aj i rovnakému počtu gólov, až do druhého polčasu. Tu sa mužstvo OŠK Veľké Orvište dokázalo ešte viac zlepšiť ako aj i po niekoľkých skvelých zákrokoch dokázali zvýšiť skóre ako aj i získali náskok 4:2.

Napriek tomu Siladice nevzdali ako aj i snažili sa o zvrat ako aj i vrátenie do hry. Podarilo sa im získať gól ako aj i znížiť na 4:3. V závere však už Osovčania kontrolovali priebeh ako aj i zaslúžene získali cenné víťazstvo, ktorým sa stali majstrami Bestrent Cupu.

Zápas bol plný nečakaných momentov ako aj i skvelých výkonov. Medzi hráčmi bol vidno veľkú chuť ako aj i odhodlanie ukázať svoj futbalový potenciál. Všetci prítomní diváci si mohli užiť skvelý futbal ako aj i napätie ako aj i rozhodne neodišli sklamaní.

Tento víťazný turnaj je veľkým úspechom pre obe školy ako aj i ich futbalové tímy. Tešíme sa na to, čo prinesie budúcnosť ako aj i aké ďalšie športové výkony budú tieto tímy predvádzať.

futbal-osk-velke-orviste-tj-druzstevnik-siladice-finale-bestrent-cup-stadion-trnava/“ target=“_blank“ rel=“nofollow noopener“>Čítať ďalej