piatok, 23 februára, 2024

Nový dizajn obytných priestorov: regály a boxy integrované do interiéru

Úložné priestory sú tŕňom v päte nejedného dizajnérskeho projektu, pretože ich nie je nikdy dosť. Ako teda vytvoriť nové možnosti pre odkladanie vecí a pritom neprísť o toľko potrebný vzdušný rozmer vášho bývania? Nové dizajnérske smery prichádzajú z myšlienkou integrovania úložných a odkladacích priestorov do všetkých druhov miestností.

Využitie regálov už dávno nie je spojené iba s priestormi špajze, komory či garáže. Industriálny štýl priniesol využitie regálov ako extravagantného prvku v obývacích miestnostiach či jedálňach. Okrem úložnej funkcie tak dostali možnosť pôsobiť ako dizajnérske prvky a veľmi im to tak svedčí. Hoci industriálny štýl nie je vhodný pre každý priestor, využitie regálov vo váš prospech zostáva.

Obývacia izba s integrovanými regálmi

Regály môžete použiť namiesto knižnice a doplniť ich o rôzne farebné krabičky alebo nízky regál zužitkovať ako podložku pod televíziu. Získate tak odkladací priestor navyše a zaujímavý dizajnérsky prvok.

Majster regál ponúka rôzne varianty regálov, takže si stačí zmerať voľný priestor a regál dopasovať podľa vašich potrieb. Veľmi zaujímavých prvkom sú rožné regály, ktoré môžu pôsobiť ako priestor pre kvetinovú záhradu priamo vo vašej obývačke. Nájdete ich v rôznych prevedeniach a veľkostiach na adrese https://www.majster-regal.sk/

Kuchyňa či jedálenský kút s novými prvkami

Vďaka rôznym farebným prevedeniam kovových regálov môžete vhodne doplniť kuchynskú linku o nový prvok, kde môžete skladovať kuchynských robotov či krabičky s čajmi. Veľmi zaujímavým nápadom je využitie regála ako jedálenského pultu v kuchyni. Okrem toho, že poslúži ako časť nábytku, bude pôsobiť multifunkčne, napríklad na odkladanie tanierov či pohárov.

Spálňa, ktorá zaujme

Hoci do spálne si väčšinou napozývame hostí, je možné, že občas do nej niektorí pri obhliadke bytu či domu zablúdia. Regál v priestoroch kde spíme, môže pôsobiť nielen ako odkladací priestor, ale aj ako kozmetický stolík či komoda. Všetko stačí pekne naaranžovať a zaujímavý odkladací priestor je na svete.

Zostava do detskej izby, ktorá vydrží

Deti majú často toľko hračiek, že bežné minimalistické nábytkové zostavy nemajú šancu všetko ukryť. Preto prišli dizajnéri s nápadom doplnenia zostavy o kovové regály, ktoré sú nielen pevné, a tak vydržia aj vyčíňanie detí, ale sú tiež vyrábané v rôznych výškach, hĺbkach i šírkach, takže je možné ich zostaviť aj v tesnejších priestoroch.

Úložné boxy ako súčasť nábytku

Nielen regály dostali v bytovom dizajnérstve nový rozmer. Veľmi zaujímavým prvkom nábytku sa stali práve úložné boxy. Môžete ich použiť ako výplň políc v obývacej miestnosti, dekoráciu v rohu miestnosti či miesto stojanu na kvetiny. Kreativite sa medze nekladú a vy tak získate nielen unikátny výraz priestorov, ale aj toľko potrebný odkladací priestor. Unesú ich aj police s vysokou nosnosťou a jednoduchou údržbou.

Úložné priestory nie sú nikdy nazvyš. Ak ste pri prvotnom zariaďovaní nevedeli, že ich budete potrebovať viac, pomocou regálov a boxov to dokážete všetko ľahko napraviť.

Zdroj obrázkov: www.majster-regal.sk

 

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu