sobota, 3 decembra, 2022

Nie je jedno, aké granule dávate vášmu šteniatku

Malé klbko radosti, ktoré ste si doniesli domov, vie byť pre vás niekedy poriadne vyčerpávajúce. Šteniatka vedia niekedy priniesť viacej nervov a stresu než radosti. Môže sa vám zdať, že je vaše šteniatko kľudné len vtedy, keď žerie alebo spí. Avšak, každé trápenie raz skončí a každé šteniatko raz vyrastie. Práve rastu môžete dopomôcť kvalitnými granulami.

Nie každé krmivo pre psov je skutočným krmivom, ktoré poskytuje psovi potrebné živiny a minerály. Ak ste sa rozhodli kúpiť si psíka, musíte si byť vedomý toho, že pes nie je hračka a treba sa o neho starať.

Prvým a najdôležitejším krokom je, aby ste svojmu miláčikovi zabezpečili vyváženú a kvalitnú stravu. Po čase sa naučíte, ako spoznať kvalitné krmivo pre psov na prvý pohľad.

Je dôležité, aby šteniatko malo kvalitné granule? Áno. Prečo?

·      správny rast

Granule pre šteniatka sú častokrát označené slovom „junior“. Tieto granule sú zväčša menšie ale o to výživnejšie. Sú vyrábané tak, aby poskytli šteniatku všetko to, čo potrebuje k správnemu rastu. Šteniatko vyrastie veľmi rýchlo, a ak mu viete na tejto ceste pomôcť, prečo to nespraviť? K správnemu rastu stačí dostatok pohybu a kvalitná potrava.

Dajte si záležať na tom, aby ste kupovali granule, ktoré neobsahujú lepok a žiadne dochucovadlá.

·      kvalitná srsť

Tak ako ľuďom padajú vlasy, tak psom padá srsť a to najmä dvakrát za rok, kedy sa kompletne celá srsť vymieňa.

Mnohé psie plemená a šteniatka sú náchylné k rôznym kožným chorobám. Vyhnúť sa im môžete kvalitnou komplexnou stravou a v prípade dlhosrstých plemien aj častým a pravidelným vyčesávaním.

·      prevencia pred chorobami

Ak si prečítate zloženie granúl, o ktorých sa vie, že nie sú príliš kvalitné, zistíte, že v granulách je použitých veľa umelých látok a farbív, ktoré vedia vážne narušiť zažívací trakt šteniatka alebo dospelého psa.

Vyhýbajte sa preto nekvalitným granulám a vždy si poriadne prečítajte zloženie daného produktu.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu