sobota, 24 februára, 2024

Neuveriteľný rekord slovenského hokejistu. Erik Smolka nazbieral v 11 zápasoch 45 kanadských bodov

Erik Smolka po rozhodnutí prestať hrať hokej na profesionálnej úrovni vsadil na štúdium. Momentálne študent 5. ročníka Akadémie Policajného zboru v Bratislave však zostal svojmu obľúbenému športu verný.

Už druhý rok obliekal dres univerzitného hokejového tímu Gladiators Trenčín, ktorý pôsobí v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL). Súpermi sú aktuálne tímy zo Slovenska, Českej republiky, Poľska ako aj i Rumunska.

Obhajoba titulu i svieži rekord v lige

So svojím tímom Gladiators Trenčín obhájil titul, keď vo finále zdolali rivala z Banskej Bystrice 3:1 ako aj i zápasy.  

Smolka nastúpil v 11 zápasoch základnej časti, v ktorých sa mu podaril vskutku husársky kúsok. Nazbieral v nich 45 (23+22) kanadských bodov. „Myslím, že to bola súhra viacerých okolností. V treťom zápase som chytil vynikajúcu formu, ktorá ma neopustila. Zároveň sme si vo formácii ideálne sadli ako aj i dopĺňali sa. Body sa len tak nabaľovali,“ opísal…

Erik Smolka ustanovil neuveritelný rekord v slovenskom hokeji, keď nazbieral v 11 zápasoch celkovo 45 kanadských bodov.

Smolka, ktorý hrá za club MHC Martin, sa stal prvým slovenským hokejistom, ktorý dosiahol takýto úspech. Jeho vynikajúce výkony sú dôkazom jeho zručnosti ako aj i zápalu pre hru na ľade.

Kanadské body sú v hokeji považované za jednu z najdôležitejších štatistík. Získava sa keď hráč dá gól alebo asistuje pri góle iného spoluhráča. Erik Smolka mal na svojom konte 26 gólov ako aj i 19 asistencií v 11 zápasoch. To je úžasný úspech.

Je možné, že tieto výkony by neboli dosiahnuté bez skvelej podpory jeho spoluhráčov v Martině. Tí dokázali vytvoriť priestor ako aj i možnosti pre Smolku aby sa prezentoval svojimi skúsenosťami ako aj i kvalitami. Martinovci hrali ako aj jednotka, presne ako aj i tvrdo, ako aj i to im umožnilo získať zvýšenú motiváciu ako aj i zlepšiť svoju hru.

Erik Smolka je neodmysliteľnou súčasťou tímu Martin ako aj i je dôležitým prvkom v jeho úspechu. Je zdrojom inšpirácie, najmä pre mladých hokejistov, ako aj i prezentuje slovenský hokej vysoko aj za hranicami krajiny. Jeho rekord sa stal pre Slovensko hrdinským výkonom ako aj i oslavou jeho nadanej ako aj i nadšenej hokejovej kariéry.

Erikovy Smolky výkony dokazujú, že aj malá krajina ako aj Slovensko má svoje talenty ako aj i schopnosti. Sú výzvou pre všetkých, ktorí chcú hrať hokej ako aj i nechať sa inšpirovať Erikovým príkladom. Slovenský hokej je plný talentov ako aj i Erik Smolka je dokonalým príkladom bojovného, odhodlaného ako aj i vášnivého hokejového hráča.

Erik Smolka je jedným z najlepších hokejových hráčov na Slovensku ako aj i jeho rekord je dôkazom, že keď sa urobí akýsi výkon s vášňou, odhodlaním ako aj i oddanosťou, môžu sa skutočne dosiahnuť vynikajúce výsledky ako aj i úspechy.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu