piatok, 23 februára, 2024

Nemáš čo na seba? Možno robíš tieto chyby

Všetky tvoje skrine sú naplnené až po vrch a nové kúsky už nemáš kam dávať? Napriek tomu ale prepadáš každé ráno zúfalstvu a máš pocit, že si nemáš čo obliecť? Ak si sa našla v týchto riadkoch, pravdepodobne robíš pri nakupovaní niektorú z nasledujúcich chýb.

Z prieskumov vyplýva, že ženy nosia len 20 – 30 % vecí zo svojho šatníka. Ako to zmeniť? Budovanie funkčného šatníka je systematický proces, ktorý vyžaduje veľa plánovania. Impulzívne nákupy a hromadenie oblečenia spôsobia, že na prvý pohľad síce máme veľa vecí, ale nemáme ich s čím kombinovať. Už žiadne bezhlavé nakupovanie. Po prečítaní tohto článku budeš nakupovať už len to, čo využiješ. Vyraď zo šatníka všetko, čo nevynosíš a doplň ho o nadčasové kúsky. Môžeš na to využiť Gate zľavový kód alebo kliknúť na Orsay výpredaj a pri budovaní svojho nového šatníka značne ušetriť.

Nakupuješ bez toho, aby si vedela, s čím to budeš nosiť

Pred tým než vytiahneme z peňaženky kreditnú kartu, mali by sme si úprimne odpovedať na dve otázky. Dokážeme si danú vec obliecť aspoň na tri rôzne spôsoby? Máme v šatníku oblečenie, doplnky a topánky, ktoré sa budú k novému úlovku hodiť? Ak nie, môže sa stať, že nový prírastok si na seba vezmeme maximálne raz alebo dokonca ani raz. Kupovať veci na jedno použitie nás stojí veľa peňazí a neprospieva to ani životnému prostrediu. Impulzívne a nepremyslené nákupy nevynosíme a väčšinou končia zabudnuté na dne skrine.

Vždy sa necháš zlákať výpredajmi

Často platí, že modely, ktoré skončia vo výpredaji, sú tam z nejakého dôvodu. Veľakrát ide o oblečenie, ktoré je už na prvý pohľad vyrobené z nekvalitných materiálov alebo deformuje postavu. Koľkokrát sa ti stalo, že si si robila zálusk na vec, ktorá sa stihla vypredať už pár dní po tom, čo pristála na pultoch obchodov? Tie najlepšie modely sa do výpredaja často nedostanú. Ak nakupujeme len v zľavách, oberáme sa o možnosti. Niekedy tam síce natrafíme na naozajstný poklad, ale funkčný šatník len ťažko vyskladáme iba z výpredajových kúskov.

Kupuješ stále to isté

Je dobré vedieť, v čom sa cítime dobre a čo nám pristane. Ak si ale kúpime už desiate rovnaké džínsy a tričko, nosíme potom stále to isté. A ak náhodou zatúžime po zmene, nemáme si čo obliecť. Tento problém vyžaduje rázne riešenie – urobiť si kompletnú inventúru šatníka a prestať kupovať veci, z ktorých už doma máme niekoľko kusov. A naopak, spísať si, čo nám chýba a dokúpiť to.

Máš veľmi veľa vecí

Aj preplnené skrine v nás niekedy môžu vzbudzovať pocit, že nemáme čo na seba. Ak máme v skrini príliš veľa vecí, ľahko stratíme prehľad, o tom, čo sa tam nachádza. Minimalistický šatník, v ktorom sa bez problémov dokážeme orientovať, nám ráno ušetrí kopu času. A vďaka tomu sa nám nestane, že by sme zo skrine po pol roku vytiahli šaty, ktoré sme na sebe ešte nikdy nemali.

Máš v šatníku len trendové kúsky

A z takých sa bude outfit skladať len ťažko. Potrebujeme mať v šatníku neutrálny základ – od tričiek a košieľ, cez šaty, sukne, saká, nohavice až po topánky a doplnky. Dokonalý outfit vyžaduje vyváženie jednoduchých a výraznejších kúskov. Zdobený top bude napríklad dobre vyzerať s jednoduchými čiernymi džínsami. A výraznejší kúsok, akým je napríklad sukňa so strapcami, zasa ľahko skombinujeme s obyčajným jednofarebným tričkom.

Ignoruješ zmenu postavy

Niekedy sa za relatívne krátke obdobie posunieme o celú konfekčnú veľkosť smerom nahor alebo nadol. Nie vždy však prejde zmenou aj náš šatník. Veci nám už nesedia tak, ako predtým a vo výsledku si nemáme čo obliecť. Niekedy na nás veci nevyzerajú dobre aj preto, že naša postava nie je konfekčná. Ak chceme, aby nám veci sedeli ako uliate, mali by sme sa poobzerať po šikovnom krajčírovi. Vďaka krajčírskym úpravám budú aj veci z reťazca pôsobiť drahším dojmom.

Tvoje nákupy neodrážajú tvoj životný štýl

Určite sa to stalo už mnohým z nás – stojíme v obchode, na figuríne vidíme krásne šaty, ktorým neodoláme a kúpime si ich. Doma zistíme, že šaty by lepšie vyzerali s podpätkami, ktoré ale nikdy nenosíme.

Alebo si uvedomíme, že si ich ani nemáme kam obliecť. Niekedy sa stáva, že si šatník nebudujeme podľa toho, aký život vedieme, ale aký by sme chceli viesť. V našich ideálnych predstavách nosíme slávnostné šaty a podpätky. V reálnom živote ale máme málo príležitostí, kam si ich vziať a v šatníku nám možno chýbajú veci na bežné nosenie. Zamyslite sa nad tým, kde a akými aktivitami trávite väčšinu dní a prispôsobte tomu aj svoj šatník.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu