pondelok, 22 apríla, 2024

Nedokážete sa vzdať živého stromčeka? Skúste 3D vianočné stromčeky!

Vôňa živého vianočného stromčeka je nezameniteľná. Vnesie do domácnosti čarovnú atmosféru a spája nás s prírodou. Investovať však rok čo rok do živého stromčeka, keď výdavkov je beztak dosť? Prirodzene pôsobiace 3D vianočné stromčeky sú kompromisom, ako mať elegantný a cenovo dostupný vianočný stromček rok čo rok, ale bez každoročných výdavkov.

Rozdiel medzi tradičným a 3D vianočným stromčekom

Vianočné stromčeky s 3D efektom nie sú na trhu nijakou novinkou, a predsa sa slovenské domácnosti stále uchyľujú k živým alebo tradičným umelým stromčekom. Živé ich lákajú pre neodolateľnú vôňu, a tradičné PVC stromčeky zasa pre bezkonkurenčné ceny. Keď sa však nad cenou umelých stromčekov zamyslíme detailnejšie, uvedomíme si, že je priamo úmerná kvalite stromčeka.

Vianočné stromčeky 3D sa vyrábajú pokročilejšími výrobnými technológiami z dlhotrvácneho odolného polypropylénu, ktorý umožňuje dopriať ihličkám vianočného stromčeka trojrozmerný charakter podľa toho, o aký typ stromčeka ide. Polypropylén sa nalieva do foriem a vyklápajú sa z nich hotové vetvičky, ktoré tvoria s trojrozmerným ihličím jeden celok. Vnútro stromčeka už tvorí klasické ploché PVC ihličie, ktoré má stromček opticky zahustiť. Je málo viditeľné, keďže ho do veľkej miery prekryjú vaše vianočné ozdoby.

Vianočná atmosféra s moderným prvkom výzdoby

Vymodelovať sa dá nielen ihličie na vianočný stromček, ale aj na 3D girlandu alebo 3D vence. Môžete sa tešiť z jedličky, zo smrekaborovice rôznych veľkostí, ale aj prevedení. Niekomu možno padne do oka zasnežený umelý stromček alebo stromček so zabudovaným LED osvetlením, na ktorý sa už nemusia rozmiestňovať svetelné reťaze. Vaše návštevy na prvý pohľad nerozoznajú, či sú vaše vianočné dekorácie živé alebo umelé. Aj k vianočným stromčekom s 3D efektom sa treba lepšie prizrieť, aby sme si uvedomili, že ide o menší „podvod“. Stromčeky a iné 3D produkty sú moderným prvkom domácnosti a skôr či neskôr možno úplne nahradia tradičné PVC vianočné stromčeky.

Skladáme 3D umelý stromček

Manipulácia s 3D vianočným stromčekom je jednoduchá. Po vytiahnutí stromčeka z krabice stačí vymodelovať vetvičky podľa svojho vkusu a trocha ich pretrieť vlhkou handričkou, aby sa zbavili prachu. Po sezóne stromček v rozloženom stave zabaľte do nepriehľadného vreca/fólie na tmavé a suché miesto, kde môže prečkať do ďalšej sezóny. Čím viac budete s konármi alebo so samotným stromčekom manipulovať, tým rýchlejšie sa opotrebuje, preto aj pri modelovaní stromčeka buďte mierni a nepoužívajte priveľa sily, aby sa stromček nedeformoval alebo na niektorom mieste nezlomil. Pri správnej starostlivosti vám takýto umelý vianočný stromček môže vydržať desať a viac rokov, preto túto investíciu nikdy neoľutujete.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY

Oktagon 55: Free Prelims

0
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu