streda, 31 mája, 2023

Najstarší a najrozšírenejší druh šperku: Ako si ho vybrať správne?

Retiazky sú jedným z najstarších a najrozšírenejších druhov šperkov. Po tisíce rokov boli vytvárané z rôznych druhov materiálov – zvieracích kostí, krásnych kameňov, opracovaného dreva, kože a iných dekoratívnych prvkov. Len čo sa ľudstvo naučilo pracovať s kovom, začali sa objavovať elegantné strieborné a zlaté retiazky, ktoré vyrábali zruční remeselníci. Bola to namáhavá práca, pretože len výroba jednej retiazky si vyžadovala niekoľko mesiacov tvrdej práce. Dnes je to úplne inak.

V súčasnosti vám bude robiť starosti výber a voľba tej najlepšej zlatej retiazky zo širokého sortimentu. My vám túto činnosť uľahčíme zoznamom dôležitých informácií.

Techniky spracovania a vlastnosti retiazok

Postupom času sa spôsoby výroby retiazok zlepšili. Remeselníci experimentovali so zliatinami, vďaka čomu bol kov nakoniec odolnejší, spoľahlivejší a krajší. Dnes pri výrobe retiazok a moderných príveskov pomáha zlatníkom množstvo moderných nástrojov a zariadení.

Aj vďaka nim si môžete vybrať z množstva rôznych druhov retiazok, kde každá z nich má svoje špecifické výhody. Najčastejšie je však odlišnosť pozorovaná v ich vzhľade. Rozdielne spracovanie retiazok a typ ich väzby tiež rozhoduje o ich pevnosti a samozrejme aj cene.

Prečo je zlato najlepším kovom pre retiazku?

Veľkosť a väzba retiazky nie sú jediné veci, ktoré by vás mali zaujímať. Dôležitý je predsa aj kov.

Zlaté šperky sú odolnejšie ako strieborné. Je predsa veľmi dobre známe, že striebro vám môže časom stmavnúť a hromadiť oxidačné produkty. Táto nevýhoda môže byť v prípade reťaze veľmi významná, pretože niektoré techniky tkania vykazujú veľké množstvo ťažko čistiteľných oblastí.

Zlato samozrejme tiež potrebuje čistenie, ale problémov s ním je oveľa menej. Ideálna je zliatina 585. Je to spoľahlivý, jasný a farebný kov, ktorý je uznávaný ako všeobecný globálny štandard.

Cena zlatých retiazok je samozrejme oveľa vyššia ako strieborných, ale je to spôsobené vyššou prestížou a krásou výrobkov. Ak chcete obdarovať milovaného človeka, potom bude takáto investícia veľmi rozumná, pretože zlato nikdy nestráca na hodnote.

Tak na to všetko myslite a vhodnú zlatú retiazku si podľa týchto informácií na VIPgold.sk vyberte.

 

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu