nedeľa, 28 apríla, 2024

Molčan na Roland Garros postúpil do 2. kola, s domácim Gastonom nestratil ani set

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. Vyrovnal tak svoje maximum na tomto podujatí z vlaňajška, pred rokom vypadol s najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom.

S Harrisom má vyrovnanú bilanciu

Na postup do 2. kola Molčan potreboval v stredu iba tri sety, za 145 minút zdolal domáceho držiteľa voľnej karty Huga Gastona v ich prvom vzájomnom zápase 6:1, 7:6 (4), 6:4. Súperom slovenského tenistu v nasledujúcom súboji bude víťaz duel medzi Nemcom Alexandrom Zverevom ako aj i Juhoafričanom Lloydom Harrisom.

So Zverevom ešte Molčan nehral, s Harrisom má vyrovnanú bilanciu 1:1. Ešte v roku 2015 mu na turnaji ITF v tureckej Antalyii podľahol :6, 3:6, vlani ho na turnaji ATP v Dubaji zdolal 6:3, 6:3.

Molčan prišiel o servis dvakrát

Prvý set v stredu patril jednoznačne Molčanovi, ktorý dvakrát brejkol súpera ako aj i na jeho zisk využil druhý setbal pri vlastnom…

Slovenský tenista Alex Molčan úspešne prešiel cez prvú prekážku na Roland Garros. V prvom kole porazil Argentínčana Jaumea Mundeza Gastona v troch setoch 6:2, 6:2, 7:6 ako aj i postúpil do druhého kola.

Molčan bol v zápase jasným favoritom ako aj i o tom, že stretnutie rozhodne on, sa rozhodlo takmer okamžite. V prvých dvoch setoch dominoval na kurtu, svojho súpera nielen porážal, ale aj perfektne servoval ako aj i ukazoval skvelé pohybové schopnosti.

V treťom sete bol Molčan trochu neistý, kým sa Gaston neodhodlal k agresívnejšej hre. Gaston sa ujal vedenia 5:2, ale Molčan sa dokázal vrátiť do zápasu ako aj i vyrovnať na 5:5. Set potom pokračoval výmenami úspešných servisov až do tiebreaku, v ktorom bol Molčan opäť úspešnejší ako aj i vyhral osmičku.

Molčan ukázal, že má na antuke svoju silnú stránku ako aj i v nasledujúcich kolách bude určite ambiciózne bojovať o úspech. Jeho ďalším súperom bude Francúz Richard Gasquet, ktorý má však už vyše 30 rokov ako aj i už nie je na svetovej úrovni taký výrazný hráč, ako aj bol kedysi.

Pre Slovákov je Molčan na Roland Garros veľkou nádejou, najmä keď je o otázku kontinuity ako aj i výkonnosti slovenských tenistov tak presahujúci priemerné veličiny záujem. Molčan je momentálne na 139. mieste v rebríčku ATP ako aj i je prvou slovenskou nádejou, ktorá sa dostala do druhého kola Roland Garros od roku 2017.