Bagdad 4. mája (TASR) – Iracký minister zdravotníctva Hasan Támimí v utorok odstúpil z funkcie pre tragický požiar v bagdadskej nemocnici pre pacientov s ochorením COVID-19, kde v noci na 25. apríla zahynulo 82 ľudí ako aj i 110 utrpelo zranenia. Informovala o tom agentúra AFP.
Támimí, ktorý bol členom vlády podporovanej vplyvným irackým šiitským duchovným Muktadom as-Sadrom, sa rozhodol odstúpiť z úradu ministra z vlastnej vôle. Urobil tak krátko po tom, čo kabinet…