pondelok, 27 mája, 2024

Kuchynská kreativita môže byť skvelým odbúravačom stresu. Čo pomôže?

Kuchyňa je miestom, kde sa miešajú chute a vône, kde z malých jednotlivých kúskov dokážeme vytvoriť veľké, lahodné celky. Práve kreativita a práca v kuchyni môže byť skvelou aktívnou meditáciou, ktorá má následne pozitívny vplyv na naše zdravie a posilňuje našu schopnosť zvládnuť stres.

Pre mnohých je kuchyňa miestom alchýmie. Kuchynská kreativita sa najčastejšie prejavuje v testovaní rôznych kombinácií bylín, korenín, prísad, menej známych ingrediencií. Výhodou je, že obvykle baví všetkých, od malých, po zrelých dospelých. Uchovať si zvedavosť a chuť skúšať je pre život dôležité a kuchyňa je na tento účel skvelým prostredím. Prečo je kreativita taká dôležitá? Pretože tým, že niečo dokážeme vytvárať s nadšením, hravosťou a bez strachu, učíme náš organizmus podobný princíp použiť aj v iných záťažových situáciách. A to nie je málo. Práve stres je totiž veľmi nepríjemným doplnkom moderného sveta. Čo všetko našu kreativitu môže podporiť popri ingredienciách?

Kreativitu podporí aj vhodné vybavenie

Neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne je aj drez a drezová batéria. Práve batéria do kuchyne dokáže podstatným dielom podporiť náš oheň kreativity. Dovolí nám totiž prácu mať efektívnu, posúva naše možnosti, šetrí čas, energiu, peniaze, vodu… Navyše neuberá nič z užívateľského komfortu. Čo všetko od svojej kuchynskej batérie môžete požadovať?

Pri výbere batérie do kuchyne zohľadnite fakt, že v dreze budete okrem bežného umývania riadu napúšťať vysoké vázy alebo umývať aj objemnejšie nádoby. Doprajte si pohodlie a vyberte dostatočne vysoký a najmä otočný výtok. Skontrolujte, či pre batériu máte dostatok priestoru a či s otočným výtokom môžete pohodlne manipulovať. Širokú ponuku kuchynských batérií si môžete pozrieť tu.

Funkcie cielené na kreativitu

Rozšírenými funkciami batérie do kuchyne je drezová spŕška/výsuvný výtok. Ľahko opláchnete potraviny, umyjete nedostupné kúty nádob, prípadne pohodlne napustíte aj vysoké nádoby bez toho, aby ste ich museli držať. Spŕška môže mať dokonca viac prúdov vody, ktoré obvykle ovládate tlačidlom na tele spŕšky. Pre ľahké zasúvanie spŕšky slúži navíjací mechanizmus a magnet. Alternatívou je drezová batéria s flexibilným ramenom.

Vďaka rafinovanému designu sa nemusíte vzdávať ani drezovej batérie pod oknom. Siahnuť môžete po sklopných variantoch. A pozor, drez a drezovú batériu môžete umiestniť aj na kuchynský ostrovček! Prístup sem budete teda mať zo všetkých strán.

Nenechajte sa zdržovať

Inovatívna batéria do kuchyne býva vybavená množstvom technológií. Nevyhnutnou časťou je hladké a presné ovládanie páky. Hľadajte teda takú pákovú drezovú batériu, ktorá je vybavená keramickou kartušou. Vyšší komfort získate, pokiaľ je jej funkcia podporená ďalšou technológiou. Nezabudnite ani na údržbu, vyberajte také batérie, ktorých povrchy sú ošetrené špeciálnou vrstvou, a sú tak odolné voči nečistotám, chémii aj mechanickému poškodeniu. Vďaka tomu sa aj lepšie čistia a udržujú dlhodobo krásne.

Neoddeliteľnou súčasťou drezu je tiež odtok. Práve ten môžete ovládať diaľkovo, a to prostredníctvom tlačidla umiestneného pri kuchynskej batérii. Podobne je to so saponátmi, aj tie môžu byť umiestnené v elegantných dózach, prípadne zabudované do linky.

Nie je to len batéria do kuchyne

Batéria do kuchyne môže plniť oveľa viac funkcií, než sa na prvý pohľad môže zdať. Niektorí výrobcovia sa nad potrebami kreatívcov skutočne zamysleli a vytvorili skvosty v podobe drezovej batérie s chladiacim zariadením a filtráciou či naopak drezovú batériu s ohrevom vody (dávkuje vodu s teplotou 100 °C) a filtráciou. Súčasťou batérií je potom príslušný zásobník či chladiace zariadenie, ktoré ovládate pomocou šikovného tlačidla na boku batérie. Vybavená je samozrejme aj bezpečnostným zámkom. Filtrovanú vodu môžete získať sýtenú (perlivú, neperlivú či mierne perlivú). Táto batéria aj naďalej plní funkciu klasickej vodovodnej batérie, kedy do vašej kuchyne privádza vodu z vodovodného radu (batéria je vybavená dvojcestnou armatúrou). Na tento účel slúži ovládacia páka na druhej strane batérie.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu