piatok, 8 decembra, 2023

Koberec do detskej izby rozhodne patrí. Aký vybrať?

Koberec je praktickým, ale aj dizajnovým prvkom každej domácnosti. Zahrieva a zútulňuje, avšak pri výbere treba postupovať podľa charakteru a využitia miestnosti. Dnes sa zameriame na všestranné koberčeky do detskej izby. Čo zohľadňovať pri výbere?

Aké funkčné kvality majú spĺňať detské koberce?

Okrem základných tepelných a zvukovo-izolačných vlastností majú koberce do detskej izby zlepšovať útulnosť, pohyb po miestnosti a podnecovať k samostatnej hre. Dieťa sa zdokonaľuje v sedení, zapája fantáziu natoľko, aby bol aj koberček každodennou súčasťou detskej zábavy. Pri ľahko skladateľných a premiestniteľných dieťa samo manipuluje s koberčekom, vyberá si, kde a na akom konkrétnom mieste ho momentálne chce mať. Detské koberce fungujú teda ako všestranné doplnky pre hru, relax a zdravú chôdzu.

Aký typ detského koberca uprednostniť?

Podľa konkrétneho využitia vyberáme menšie koberčeky na sedenie alebo väčšie na pokrytie takmer celej detskej izby. Pri detských kobercoch je veľmi dôležitý aj pútavý dizajn. Nemožno vychádzať len zo základných okrúhlych a hranatých vzorov. Ponuku najlepšie doplniť o koberce tvaru srdca, hviezdy, zvieratiek a pod.

Čím špecifickejší je detský koberec, tým rátame s väčšími nárokmi na jeho rozmery. Detský model na mieru je súčasťou ponuky, ktorou sú metrážne koberce pri zachovaní všetkých funkčných kvalít. Naďalej spĺňa všeobecné nároky na jemnosť, pohodlnú a plynulú chôdzu, na ľahkú údržbu a na využitie do takmer všetkých miestností, resp. ako súčasť samostatného hracieho kútika alebo celej detskej izby.

Pri deťoch uprednostňujeme modely s protišmykovou úpravou, bez doplnkov a detailov, ktoré by mohli spôsobovať pády a nechcené úrazy. Deťom radšej doprajeme efektný vzhľad pri hravých pastelových farbách a vzoroch ako zo skutočnej rozprávky.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu