pondelok, 24 júna, 2024

Kde zohnať a koľko stoja vstupenky na zápasy Slovenska na MS v hokeji

Svetový šampionát v hokeji v Českej republike je obrovským lákadlom pre množstvo fanúšikov zo Slovenska. Záujem o lístky na zápasy slovenskej reprezentácie v Ostrave je obrovský.

MS v hokeji 2024 prebiehajú od 10. do 26. mája v Praha a Ostrave. Slováci odohrajú zápasy základnej B-skupiny práve neďaleko za hranicami v Ostravar Aréne. Tá bude určite plná našich priaznicov. Lístky na slovenské zápasy a aj množstvo ďalších, keďže sa často predávajú v balíkoch, sú už prakticky takmer vypredané.

Obrovský záujem fanúšikov v oboch mestách

Organizátori opäť výborne rozdelili Čechov a Slovákov do Praha a Ostravy. Nápor fanúšikov už od začiatku sa tak očakáva v oboch mestách. Vyrovnávajúca sa kvalita tímov na najvyššej úrovni sľubuje skvelé zápasy prakticky každý deň.

Rozdelenie základných skupín MS v hokeji 2024:

  • A-skupina: Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko, Veľká Británia
  • B-skupina: USA, Nemecko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, Poľsko

Aj keď Slováci podľa kurzov nepatria medzi najväčších favoritov na medaily, ktorým sa ako-tak približuje domáce Česko, fandiť bude určite opäť celá krajina. Minimálne počas siedmich skupinových zápasov v Ostrave bude celé Slovensko s obrovským zanietením sledovať počínanie našej reprezentácie.

Predaj, kategórie a ceny vstupeniek

Predaj vstupeniek prebiehal už od októbra minulého roka, kedy sa dali kupovať lístky podľa hracích dní a neskôr na prelome rokov už aj vstupenky na konkrétne zápasy. Do obehu išli aj špeciálne lístky spojené s vlakovou dopravou do Ostravy po linke z Košíc. Tieto lístky sú drahšie, ale ponúkajú tento veľmi zaujímavý benefit.

Vstupenky na konkrétne zápasy sa predávajú na oficiálnom webe IIHF, ale aj cez Ticketportal.cz, kde nájdete lístky na všetky zápasy základnej časti v oboch skupinách a dva štvrťfinálové duely v Ostrave. Lístky na všetky zvyšné play-off zápasy v pražskej O2 Aréne potom nájdete v sieti Ticketmaster.cz. No a lístky na zápasy môžete dokonca aj vyhrať, skvelú súťaž o vstupenky má stávková kancelária Tipsport.

Celodenné lístky sa v Prahe aj v Ostrave predávajú za rovnaké ceny v troch rôznych kategóriách. Miesta prvej kategórie do väčšiny sektorov ostravského štadiónu sú k dispozícii za 2,280 až 4,880 Kč (91 až 195 eur). Druhá kategória v rohových tribúnach išla do predaja za 1,680 až 4,080 Kč (67 až 163 eur). Najlacnejšie sa dajú získať denné vstupenky tretej kategórie do najvyšších radov, ktoré vyšli na 1,180 až 2,980 Kč (47 až 119 eur).

Jednozápasové vstupenky na slovenské zápasy sa cenovo líšia podľa atraktivity súpera. Najlacnejšie sú lístky na Lotyšsko, no a najdrahšie pochopiteľne na USA, ktoré sú podľa stávkových kancelárií jedným z top favoritov na zlato. Drvivá väčšina z nich je však už vypredaná, a tak sa k nim dostanete zrejme už len u priekupníkov. Dávajte si však pozor, aby ste sa nenechali oklamať.

Pôvodné ceny lístkov na zápasy Slovenska vyzerajú takto:

  • Francúzsko vs. Slovensko (18. 5.) … 198 € / 152 €  / 115 €
  • Slovensko vs. Lotyšsko (19. 5.) … 157 € / 123 €  / 94 €
  • Švédsko vs. Slovensko (21. 5.) … 173 € / 144 €  / 111 €

Ak by ste si chceli dopredu kúpiť vstupenky aj na vyraďovacie zápasy, pretože veríte, že Slováci postúpia zo skupiny, alebo to jednoducho chcete vidieť na vlastné oči, nech tam už hrá ktokoľvek, musíte si priplatiť.

Štvrťfinále vás ešte vyjde na 145 až 289 eur. V semifinále si už v jednotlivých kategóriách v pražskej O2 Aréne priplatíte, lístky stoja 372 eur, 455 eur a 496 eur. Najlacnejšie miesta na zápas o bronz a finále stoja 401 eur, drahšie 476 eur až 538 eur.

Samozrejme, MS v hokeji môžete sledovať naživo prostredníctvom televíznych priamych prenosov tentokrát výlučne na kanáloch TV JOJ, JOJ Šport, JOJ Plus, prípadne na online platforme JOJ Play, či cez exkluzívne livestreamy na webe partnerskej stávkovej kancelárie.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu