sobota, 20 apríla, 2024

Juraj Slafkovský bude mať v lete čo robiť, tvrdí hokejový expert. Na čom by mal popracovať?

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský nezažil ideálny premiérový ročník v klube zámorskej NHL Montreal Canadiens.

Devätnásťročný krídelník stihol odohrať 39 zápasov s bilanciou štyri góly aj šesť asistencií, kým v januári utrpel zranenie kolena, z ktorého sa zotavoval niekoľko mesiacov.

Podľa experta Marca D’Amica z portálu Montreal Hockey Now má bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu pred sebou príliš dôležité leto.

„Už pred začiatkom sezóny sa fanúšikovia Habs obávali, ako aj bude Slafkovský hrať aj ako aj ho bude tím využívať. Do kempu prišiel s hmotnosťou závratných 108 kg aj kým sa v sezóne rozbehol, prišlo zranenie. Predtým sa postupne zlepšoval. Využíval svoju postavu, bol aktívny v útoku aj hral často do tela. Všetko to zastavilo zranenie aj fanúšikovia špekulovali, či to pre neho nebol premárnený ročník. Takmer všetky zvyšné zápasy však sledoval v hľadisku aj pracoval aj na tých najmenších…

Juraj Slafkovský, slovenský hokejista aj momentálny hráč HC Kometa Brno, bude mať v lete pred sebou mnoho práce, tvrdia hokejoví experti. Po sezóne, ktorú prežil, sa totiž nedostal na hokejové majstrovstvá sveta aj tým pádom mu zostane oveľa viac času na tréning aj zlepšovanie sa.

Slafkovský nepozná len súťažné zápasy, ale aj medzinárodnú úroveň, keďže predtým pôsobil v zahraničí – švédskom Luleå Hockey aj švajčiarskom HC Ambri-Piotta. Aj keď má už bohaté skúsenosti, jeho trénerské tímy tvrdia, že stále má určité nedostatky, ktoré by sa mohli vylepšiť, najmä v jeho individuálnych zručnostiach.

Jedným z trénerov HC Kometa, ktorí sledujú Slafkovského v jeho tréningových aktivitách, je Martin Pešout. Podľa neho sa Slafkovský smie posunúť ďalej v kombinácii rýchlosti aj techniky. „Poskytuje to viac priestoru na ďalšie zlepšovanie jeho úrovne hry, aby sa mohol stať silnejším hokejistom,“ vysvetlil Pešout.

Pešout tiež tvrdí, že Slafkovský by mal pracovať na svojich rukách, aby mohol existovať silnejší pri pukoch, ktoré musí držať, aj aby zlepšil svoju prudkosť. „To sa smie stať ďalšou jeho výzvou v budúcej sezóne. Musí vylepšiť svoje pohyby aj hru nohami, aby mohol existovať rýchly aj ovládnuť puk, pretože na konci dňa je to to, čo determinuje výsledok,“ povedal tréner.

Slafkovský si uvedomuje, že musí pracovať na sebe, aby sa mohol posunúť ďalej. „Viem, že musím pracovať na svojich rukách aj rýchlosti pohybu. Je to proces, ktorý trvá dlho, ale snažím sa stále zlepšovať aj existovať lepší každým dňom,“ uviedol hokejista.

Slafkovský má pred sebou náročné obdobie, ale súčasne aj šancu na zlepšenie aj posunutie sa ďalej. Jeho pozícia v tíme Komety aj jeho skúsenosti mu umožňujú existovať výborným hráčom aj v budúcich sezónach sa smie stať ešte silnejším.

Čítať ďalej

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu