utorok, 5 júla, 2022

Jarné upratovanie: Ako ho zvládnuť a nezblázniť sa?

S príchodom jari sa dostáva na rad aj veľké upratovanie. Niektorí ľudia ho obľubujú, no iní z duše nenávidia. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, poradíme vám, ako na to. Ktoré pomôcky by ste mali používať a ako postupovať pri jarnom upratovaní?

Ak chcete zvládnuť jarné upratovanie tak, že bude čo najviac efektívne, mali by ste si uvedomiť, že základom je správna organizácia. Vyhraďte si tak na upratovanie viac dní. Upratať celý dom počas jedného dňa je totiž nemožné. Ak by ste to aj istým spôsobom zvládli, na konci dňa by ste pociťovali maximálnu vyčerpanosť a frustráciu. No a nakoniec by ste možno zistili, že ste aj tak neodviedli 100-percentnú prácu.

Zdroj obrázka: Maridav / Shutterstock.com

Aké pomôcky na upratovanie by vám nemali chýbať? Rozhodne sa nezaobídete bez mopu, stierky na okná, metly, rukavíc a handier na utieranie. Neváhajte si zaobstarať aj čistiace prostriedky s príjemnou arómou, ktoré vám vyvoňajú celú domácnosť. Upratovacie pomôcky si môžete nájsť aj cez vyhľadávač Biano, ktorý vám zobrazí najširšiu ponuku produktov z rôznych overených obchodov za tie najlepšie ceny.

Vždy začnite odvrchu

Predtým, ako začnete s jarným upratovaním, si premyslite celú stratégiu. Možno vám to príde ako banalita, no nie je to tak. Ak budete mať všetko premyslené a pôjdete podľa plánu, rozhodne vám to pôjde veľmi rýchlo. Odporúčame vám začať vždy odvrchu, aby ste niektoré činnosti nemuseli opakovať viackrát. Nečistoty majú totiž tendenciu padať pri upratovaní vrchných priestorov prirodzene dole.

Zdroj obrázka: KucherAV / Shutterstock.com

Postup pri upratovaní

Ako prvé je dôležité poometať prach, prípadne pavučiny po kútoch. Následne môžete umyť osvetlenie. Potom sa môžete pustiť do umývania okien a až medzi poslednými bodmi sa vrhnite na utieranie poličiek. Na záver zavŕšte upratovanie povysávaním celej miestnosti.

Praktický tip: Poličky by ste mali utierať navlhčenou handričkou – nie však príliš mokrou. Ak by ste použili suchú handru, prach by ste len zbytočne rozvírili, čo vám rozhodne netreba.

Nepodceňte upratovanie kuchyne

Kuchyňa je kráľovstvom nielen mnohých žien, ale aj viacerých mužov. Skutočnosť, že sa v nej zvykne tráviť pomerne veľa času, a väčšinou špinavšou prácou, je dôvodom na nepodcenenie jej jarného upratovania. Začať by ste mali tým, že si preorganizujete a upracete poličky a zásuvky. V kuchyni sa totiž nachádza množstvo riadov a pomôcok, a preto by ste ich mali všetky povyberať a postupne poumývať. Až potom sa vrhnite na utieranie prachu, umývanie okien a vytieranie podlahy. Tiež by ste mali vedieť, ako vyčistiť kameninový drez. Teda, aspoň v tom prípade, že ho máte doma. Jeho údržba si totiž vyžaduje dodržiavanie špeciálnych požiadaviek, ktoré je dobré vopred si naštudovať.

Nakoniec si nechajte kúpeľňu

Na prvý pohľad sa môže zdať, že upratať kúpeľňu je jednoduché. Veď väčšinou predstavuje jednu z najmenších miestností. Nenechajte sa však zmiasť. Je dokázané, že upratovanie v kúpeľni vám zaberie najviac času. Taktiež sa v tejto miestnosti budete zaoberať praním handier, vylievaním špinavej vody do toalety a napúšťaním novej čistej vody.

Zdroj uvodného obrázka: Maridav / Shutterstock.com

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here