piatok, 3 februára, 2023

Grilujte v každom počasí vďaka elektrickému grilu

Asi nám dáte za pravdu, že letné grilovanie má svoje nezameniteľné čaro. Avšak, na rozdiel od chuti na dobré jedlo, letná sezóna netrvá večne. Ak preto zatúžite po grilovanom mäsku alebo zelenine, stačí vytiahnuť elektrický gril, a vôbec nezáleží na počasí alebo ročnom období.

S týmto šikovným pomocníkom si vychutnáte všetky vzácne chvíle s rodinou i priateľmi kedykoľvek počas roka, o čom sa môžeme spoločne presvedčiť.

Elektrický gril je ideálny do domácnosti

Moderné grily vám umožnia pripravovať si grilované pochúťky počas celého roka. Nezáleží na tom, či je leto, zima alebo sa blíži búrka. Grilovačku môžete spraviť aj priamo v kuchyni, na balkóne alebo na terase. Milovníkom typickej grilovacej atmosféry, vône a chuti bude chýbať dymová aróma, ktorú majú grily na drevené uhlie. Avšak dopriať si grilované mäso, zeleninu alebo syr bez nutnosti rozkladať gril a zakladať oheň má tiež svoje čaro.

Veľkou výhodou elektrického grilu je jednoduché používanie aj možnosť regulovať teplotu, pričom grilovacia plocha sa rozpáli behom niekoľkých minút. Jedlo môžete pripravovať takmer bez oleja, nakoľko grilovacie plochy bývajú z nepriľnavého povrchu. S tým súvisí aj jednoduché čistenie. Tuk a šťavy z grilu sú zachytávané v nádobke, takže údržba je naozaj nenáročná.

Nie je gril ako gril

Nájsť ten správny elektrický gril nemusí byť také jednoduché, ako sa môže na začiatku zdať. Ako nájsť model, ktorý bude mať optimálny pomer ceny a kvality a navyše bude spĺňať vaše požiadavky?

Je dôležité ujasniť si, čo budete chcieť na grile pripravovať. Od toho závisí príkon, ale aj typ grilu. Na grilovanie mäsa je potrebný príkon aspoň 2 000 W. Ak budete prevažne pripravovať zeleninu, syr, sendviče a podobne, vystačíte si aj nižším príkonom.

Na grilovanie z oboch strán alebo zapekanie sendvičov, bagiet a podobne je ideálny kontaktný gril. Ten má dve grilovacie plochy, ktoré sú perfektné na prípravu panini alebo rýchlejšieho a rovnomerného grilovania mäsa aj zeleniny. Niektoré modely sa dajú používať aj ako BBQ gril. To znamená, že sa gril otvorí a jedlo môžete pripravovať na oboch plochách.

Grilovacia plocha a užitočné funkcie

Grilovacia plocha by mala byť jednoznačne z nepriľnavého povrchu, ktorý sa dobre čistý, pretože sa na neho neprichytávajú zvyšky jedla. Najčastejšie ide o liatinové, kamenné alebo keramické dosky, či dosky potiahnuté teflónovou vrstvou. Niektoré modely majú aj viac typov dosiek alebo sú vymeniteľné. Dôležitá je aj veľkosť plochy, čím je väčšia, tým viac jedla pripravíte naraz.

Čo sa týka funkcií, základom je možnosť nastavenia konštantnej teploty. Existujú však aj inteligentné grily, ktoré sú vybavené automatickými programami na prípravu rýb, mäsa, zeleniny, sendvičov a podobne. Dokonca môžu mať aj automatický senzor grilovania, vďaka ktorému pripravíte steak prepečený presne tak, ako ho máte najradšej. Takýto šikovný pomocníci sú samozrejme o poznanie drahší ako gril so základnými funkciami, no komfort varenia a chute, ktoré vám po celý rok zaistia, budú na nezaplatenie.

Zdroj obrázkov:

  1. Fattyplace/Shutterstock.com
  2. wertinio/Shutterstock.com
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu