piatok, 14 júna, 2024

Dôvody, pre ktoré sa oplatí investovať do kvalitnej podlahy

Hnevá vás, že vaša podlaha nevyzerá tak ako na začiatku, keď ste sa nasťahovali do nového domu? Možno je vaša podlaha miestami rozbitá, sú na nej škvrny, ktoré nejdú umyť a neviete ich prekryť ani kobercom. Ľudia sa s problémami s podlahou stretávajú najčastejšie, keď majú lacnejšiu podlahu, ktorá je náchylnejšia k skoršiemu zničeniu.

Za kvalitu si človek musí priplatiť. To platí takmer pri všetkom. Niekomu môže vyššia cena produktov prekážať. Mnoho ľudí si však neuvedomuje, že práve lacnejšie a menej kvalitné produkty sa rýchlejšie zničia, a ľudia sú tak v konečnom dôsledku nútení kúpiť si nový produkt oveľa skôr, ako očakávali.

Platí to aj pri podlahe. Prečo sa vám oplatí investovať do kvalitnej podlahy?

Menej škrabancov

Medzi najčastejšie poškodenia podláh patria škrabance. Tieto škrabance vznikajú ako dôsledok narušenia vrchnej časti podlahy, ktorá slúži predovšetkým na estetické účely. Ak máte kvalitné interiérové dvere, no nekvalitnú podlahu, môže sa stať, že vám dvere na podlahe spôsobia škrabance. Na kvalitnej podlahe však škrabance len tak nevzniknú, pretože vrchná vrstva je odolnejšia.

Ľahká údržba

Ak vám na nekvalitnej podlahe vzniknú škrabance, do nich sa vie veľmi rýchlo usadiť prach a iné nečistoty. Údržba je teda náročnejšia. Všetko so sebou súvisí, preto viete dopredu odhadnúť, že s kvalitnou podlahou nebudete mať problém s údržbou. Čím rýchlejšie máte doma upratané, tým lepšie, nie?

Menej poškodení deťmi

Ako je to s deťmi? Deti sa po podlahe plazia, hrajú sa na nej či vozia na rôznych odrážadlách a trojkolkách. Opäť sa vám prepoja všetky výhody podlahy, ktorá sa vie zaručiť svojou kvalitou. Čím kvalitnejšia podlaha, tým vzniká menšie riziko, že ju malé deti poškodia. Ak si momentálne nemôžete dovoliť kúpiť kvalitnú podlahu do všetkých miestností v dome, istým riešením je oddeliť jednotlivé miestnosti posuvnými dverami, čím sa vytvorí prirodzený a estetický prechod medzi danými povrchmi.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu