pondelok, 22 júla, 2024

Doprajte si skvelý oddych u vás na záhrade

Máte doma menšiu terasu so zeleňou alebo disponujete záhradou, kde by ste si chceli spraviť váš priestor na oddych? Je ideálny čas na zariaďovanie.

Pri vytváraní relaxačného a príjemného vonkajšieho priestoru zohráva záhradný nábytok kľúčovú úlohu. Správny výber záhradného nábytku dokáže premeniť obyčajný dvor na pokojné útočisko, kde si človek môže oddýchnuť a vychutnať krásu prírody. Na trhu je k dispozícii široká škála exteriérového zariadenia, od pohodlných sedacích súprav až po štýlové hojdacie siete.

Nábytok vhodný do exteriéru

Investícia do vysokokvalitného záhradného nábytku nielenže zvýši estetický vzhľad vonkajšieho priestoru, ale poskytne aj miesto na odpočinok a relaxáciu. Či už je slnečné popoludnie, alebo chladný večer, správny záhradný nábytok vám umožňuje maximálne využiť záhradu a vytvoriť pokojné prostredie pre seba a svojich blízkych.

Zakomponujte sem napríklad: záhradné lehátka, slnečník, sadu pozostávajúcu z pohovky, kávového stolíka a sedacích pufov, hojdacie siete alebo závesné kreslá.

Pamätajte, že tento nábytok bude vystavený rôznym externým podmienkam, preto nepodceňte výber materiálu, ale ani jeho ochranu – pokiaľ ho práve nepoužívate, môžete na ochranu pred znehodnotením či znečistením použiť ochranné kryty.

Syntetický ratan sa teší obľube

Spomedzi materiálov sa v dnešnej dobe veľkej obľube tešia kúsky zo syntetického ratanu, ktorý svojím vzhľadom pripomína prírodný ratan. Výhodou technoratanového výpletu je jeho vyššia odolnosť voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu a vlhkosti. Práve preto je ideálny na vonkajšie použitie.

Vytvorte si na záhrade dokonalú oddychovú zónu. Širokú ponuku hojdacích sietí, závesných kresiel a ďalšieho nábytku nájdete na: https://di-volio.com/sk/.

Záhradný hojdací nábytok

Jedným z obľúbených kusov záhradného nábytku, ktorý je ideálny na relaxáciu, je hojdacia sieť, prípadne závesné kreslo. Sú to vynikajúce doplnky každého vonkajšieho priestoru, pretože poskytujú útulné a pohodlné miesto na oddych a regeneráciu po náročných dňoch. Či už je sieť zavesená medzi dvoma stromami, alebo pripevnená k stojanu, obe možnosti ponúkajú jedinečný spôsob, ako si oddýchnuť a vychutnať si pokoj v záhrade. Umiestniť ich však môžete aj do interiéru, prípadne na balkón, ak to jeho veľkosť dovoľuje.

Spojením exteriérového nábytku a príjemného sedenia si vytvoríte miesto na záhrade, kde budete nielen vy, ale aj celá vaša rodina chcieť tráviť svoj voľný čas. S knihou v ruke, výbornou kávou či pri rozhovore s blízkymi. Takto si vychutnáte slnečné lúče, krásne počasie a vaša záhradka dostane nový nádych.

Zdroj foto: Ross Helen / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -