sobota, 23 septembra, 2023

Doba je rýchla: Doprajte si krajšiu pleť!

Maratóny stretnutí, aktívne strávený čas s rodinou – každodenný život zvykne byť až príliš uponáhľaný. Zároveň však chcete zabrániť tomu, aby sa takýto životný štýl na vás prejavil. Napriek tomu, že túžite po zdravej a sviežej pleti, v hektickom tempe jednoducho nezostáva veľa času na dôslednú kozmetickú starostlivosť. Ako si teda zabezpečiť svieži vzhľad?

Zastavte pôsobenie voľných radikálov

Je o nich známe, že vyvolávajú oxidačný stres vedúci k predčasnému starnutiu. Ako ich neutralizovať a zachovať vašu pleť chránenú pred predčasným starnutím a jeho viditeľnými príznakmi?

Voľné radikály môžu spôsobovať poškodenie tých najdôležitejších bunkových zložiek.

Dôležitú úlohu zohrávajú antioxidanty! Prostredníctvom nich organizmus neutralizuje potenciálne škodlivé voľné radikály, ak však vznikne nerovnováha medzi produkciou voľných radikálov a schopnosťou tela neutralizovať ich, voľné radikály začnú poškodzovať bunkové membrány, bielkoviny a DNA v procese známom ako oxidačný stres. Poškodzujú napríklad bunky, ktoré zaisťujú tvorbu látok ako je kolagén, elastín a kyselina hyalurónová, nevyhnutné pre pevnú štruktúru pleti. Produkcia týchto látok s pribúdajúcim vekom prirodzene klesá a oxidačný stres tento proces navyše urýchľuje.

Starnutie je prirodzený proces, no oxidačný stres môže viesť k predčasnému starnutiu pleti: predčasne sa začínajú objavovať viditeľné príznaky starnutia ako sú jemné linky či vrásky a pleť získava mdlý a unavený vzhľad. Bez ohľadu na predčasné starnutie, schopnosť našej pleti deaktivovať voľné radikály s rastúcim vekom prirodzene klesá, a tak dochádza k urýchleniu procesu starnutia pleti.

Krémy a séra by vám nemali chýbať

Zdravý životný štýl a správne zvolená starostlivosť o pleť vám pomôžu predchádzať predčasnému starnutiu pleti a oddialiť viditeľné príznaky jej starnutia.

Pokožke by ste mali pravidelne dopriať produkty Herbalife SKIN, ktoré sú účinnou zbraňou v boji proti vráskam, linkám, mdlej pokožke a iným nedostatkom. Vo vašej „beauty výbave“ by nemalo chýbať ani sérum proti vráskam. Zamerajte sa na produkty obsahujúce vitamíny, aloe vera či výťažok z gaštanového oleja.

Toto zloženie, ktorým sa pýši aj sérum proti vráskam od Herbalife SKIN, je zárukou jemnej, hladkej a žiarivej pokožky. Kozmetická starostlivosť znižuje poškodenie pleti a mala by zahŕňať vhodné kozmetické prípravky na čistenie a hydratáciu pleti, ako aj na jej ochranu proti slnečnému žiareniu.

Čo pleti okrem kozmetiky prospieva?

Zdravá a vyvážená strava bohatá na antioxidanty prispieva k minimalizácii voľných radikálov.

Čo teda zaradiť do jedálnička?

Listová zelenina, citrusové plody, fazule a strukoviny, orechy a mastné ryby sú známymi zdrojmi potravín s vysokým obsahom antioxidantov.

Ak chcete krásnu pleť, je nutné zabezpečiť aj dostatočný pitný režim pre jej hydratáciu, vyhýbajte sa priamemu slnku, doprajte si odpočinok, žite aktívne, no dožičte si aj kvalitný spánok. Vaša pokožka sa vám poďakuje!

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu