utorok, 21 mája, 2024

Čaká vás zariaďovanie obývacej izby? Inšpirujte sa týmito tipmi

Obývacia izba je miestnosťou, v ktorej najčastejšie relaxujeme a trávime voľný čas pri rôznych aktivitách, ale taktiež slúži ako miestnosť, v ktorej zvyčajne prijímame návštevy. Mala by tak byť zariadená komfortne a zároveň štýlovo. Ako teda pri zariaďovaní obývačky postupovať? Prezradíme vám niekoľko tipov pre inšpiráciu.

Sedačka nemusí byť len rohová

Začneme sedačkou, keďže práve tá je dominantou každej modernej obývačky. Už niekoľko rokov v popularite kraľujú rohové sedačky v tvare písmen L a U (v závislosti od dostupného priestoru). Existujú v mnohých prevedeniach, či už materiálových, alebo veľkostných, takže ideálnu rohovú sedačku si bez problémov nájde každý.

Popularita rohových sedačiek však neznamená, že do moderných obývačiek iné typy sedačiek nepatria. Pre väčšiu variabilitu môžete zvoliť kombináciu menšej sedačky a pohodlného kresla, či leňošky. Skúste pri výbere sedačky porozmýšľať aj nad takouto variantou, otvorí vám to nové možnosti, napríklad v podobe luxusných chesterfield sedačiek. Každopádne ak okrem sedačky budete mať v obývačke aj ďalší nábytok na sedenie, natočte ho smerom k nej, aby ste vytvorili pomyselný kruh.

A čo počet miest na sedenie? Ten samozrejme závisí od priestorových možností vašej obývačky, ale v ideálnom prípade by ste ich mali mať v obývačke aspoň 6, aby ste sa v nej necítili stiesnene a mali bez problémov kam usadiť menšiu návštevu.

Pri konferenčnom stolíku je dôležitá aj jeho výška

Ktorý druh nábytku má k sedačkám najbližšie? Áno, jednoznačne praktické konferenčné stolíky. Ak už máte vybratú svoju novú sedačku (a prípadne kreslo, atď.), je čas vybrať si konferenčný stolík, ktorý poslúži ako odkladací priestor pre diaľkový ovládač, časopisy, či šálku kávy, alebo občerstvenie pre návštevu.

Výber konferenčného stolíka samozrejme závisí od vášho vkusu a možností, ale predsa len je jedna vec, na ktorú by si mal dať pozor každý. Pri rozmeroch totižto zvykneme riešiť všetky, len nie výšku. Aj tá je však pri konferenčnom stolíku dôležitá. Ak by bol príliš nízky, bol by nepraktický ak príliš vysoký, zbytočne by na seba „strhával“ pozornosť a konferenčný stolík predsa nemá byť dominantným prvkom v obývačke. Ideálna výška konferenčného stolíka je preto 35 – 41 centimetrov.

Nakonfigurujte si obývaciu stenu podľa svojich predstáv 

Trojicu základného nábytku v obývacej izbe uzatvára obývacia stena. Niekoľko desaťročí do minulosti bolo zvykom, že obývacia stena bola „stenou“ doslova. Pokrývala totižto celú jednu stenu v obývačke. A aj keď v súčasnosti môžete stále nájsť celostenové zostavy, ktoré budú vyzerať dobre, trend je už dlhšie niekde inde.

V drvivej väčšine prevládajú menšie obývacie steny zložené z individuálnych prvkov, ktorými sú stolíky pod TV, poličky, závesné alebo stojacie skrinky a taktiež rôzne komody. Všetko toto nájdete aj u dodávateľa nábytku Estila.sk. Stačí zavítať na ich web a môžete si nakonfigurovať obývaciu stenu, ktorá bude presne vyhovovať vašim požiadavkám na funkčnosť aj dizajn.

Zdroj obrázka:

Autor: Tanya Shi / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu