utorok, 16 apríla, 2024

CADprofi Electrical – nadstavba pre elektroprojektovanie (nielen) pre AutoCAD

Technické kreslenie v programe CAD obsahuje špecifické funkcie pre detailné návrhy výrobkov, takmer v akomkoľvek odvetví priemyslu. Pokiaľ ide o projektantov elektroinštalácií, balík s nadstavbou pre elektroprojektovanie, je určite tou správnou cestou. Z čoho pozostáva táto nadstavba a aký je jej hlavný účel?

CADprofi Electrical: vyššia produktivita

Keď konštruktéri navrhujú elektrické riadiace systémy pomocou softvérových programov, ktoré nie sú konkrétne vytvorené na projektovanie elektroinštalácií, výrazne to spomaľuje celý pracovný proces. Väčšina z nich musí pokračovať v technickom kreslení ručne, len aby odovzdali projekt do požadovaného termínu. Výsledkom je strata drahocenného času, teda menej produktívnych pracovných dní, čo môže mať výrazný dopad na celý projekt.

Keďže CADprofi Electrical je nadstavbový softvér, špeciálne navrhnutý pre projektantov elektrických zariadení, má zabudované výhody, umožňujúce intenzívne zvýšiť efektivitu navrhovania približne až o 80%. CADprofi Electrical pomáha výrobcom predčasne uviesť na trh svoje výrobky, dizajnérom dokončiť návrhy a dodávateľom realizovať projekty.

Program na technické kreslenie GstarCAD Professional, či GstarCAD Electrical podporujú túto nadstavbu, aby celkové navrhovanie prebiehalo bez problémov. Vyskúšajte aj GstarCAD Mechanical, pre ešte výkonnejší proces v pracovnom prostredí.

Lepšia spolupráca s partnermi

Pre vytváranie a úpravu elektrických riadiacich systémov je potrebné, aby AutoCAD obsahoval značky, symboly a prostriedky, zodpovedajúce danému projektu pre návrh elektrického zariadenia. Rôzne CAD programy podporujú softvérové nadstavby a preto nie je problémom zaobstarať si konkrétny modul, vytvorený pre potreby používateľa.

V programe 2D CAD sa s nadstavbou pre navrhovanie elektrických zariadení dajú súbory bezpečne koordinovať, publikovať, aj odosielať. Viacerí elektrotechnici tak môžu spolupracovať ako tím a jednoducho si medzi sebou zdieľať pokroky v navrhovaní. V digitálnom prostredí používatelia pracujú s elektrickými káblami, vodičmi a inými ovládacími prvkami, určenými pre ich potreby a preferencie.

Nadstavba Electrical: výrazná redukcia chýb

Nadstavba Electrical podporuje automatizáciu návrhu, má predprogramované úlohy, znižuje počet chýb a ponúka presnejšie informácie pre návrhy projektov. Nielen AutoCAD, ale aj AutoCAD LT,  softvér podporujúci 2D modely, je vhodný pre nadstavbu navrhovania elektrických zariadení. Dokáže v reálnom čase identifikovať problémy, ešte pred fázou výstavby projektu.

Pravidelné zasielanie návrhov konštruktérom ešte počas pracovného procesu, je zvyčajný postup v oblasti dizajnu elektroinštalácií. Bez správnej nadstavby s funkciami pre modelovanie elektrických zariadení, sa pravdepodobne stratí veľa času a zdrojov. CADprofi Electrical automaticky vykáže a zazdieľa údaje o návrhu s ďalšími používateľmi a to bezpečným spôsobom, v aktuálnom čase.

Zhrnutie

Na základe uvedených funkcií, môžeme výhody nadstavby pre navrhovanie elektrických zariadení zosumarizovať takto:

  • Lepšia vizualizácia elektrických schém
  • Rýchlejší pracovný proces vďaka automatickým kresbám
  • Vysoký počet zabudovaných elektrických komponentov
  • Pravidelné automatické aktualizácie
  • Kvalitnejší výsledok vďaka redukcií chýb
  • Výrazné ušetrenie času

Je zrejmé, že nadstavba CADprofi Electrical je účinným prostriedkom pre navrhovanie elektroinštalácií v rozumnom čase, bez plytvania iných zdrojov. Keďže CAD programy dokážu podporovať takéto verzie, pracovný proces bude jednoduchší, presnejší a možno dodá používateľom trochu inšpirácie.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu