pondelok, 27 mája, 2024

Ako vybrať fasádnu clonu, ktorá ladí s domom?

Pri kúpe clony vám azda najviac ide o technické parametre a dizajn je až na druhom mieste. Avšak, pre celkový vzhľad domu po rekonštrukcii je dôležité vybrať fasádnu clonu, ktorá ladí s domom.

Ak staviate rodinný dom na slnečnom mieste a plánujete veľké zasklené okná, je potrebné zvoliť vonkajšie tienenie. V opačnom prípade sa interiér prehreje. Clony zastavia veľké množstvo slnečného žiarenia a tepla ešte vonku, aby nepreniklo dovnútra.

Fasádne clony majú množstvo výhod: sú oveľa krajšie a tienenie si môžete regulovať, ako chcete. Lamely môžete nakloniť do určitého uhla podľa smeru slnečného svetla a množstva svetla, ktoré chcete vo svojom interiéri.

Ako vybrať dizajn fasádnej clony?

Pri výbere dizajnu berte ohľad na farbu a materiál fasády, typ strechy, farbu škridly a tvar domu, ale predovšetkým odtieň okenných profilov. S clonou by mali vo finále tvoriť jeden celok.

Aj kotvenie clony výrazne ovplyvňuje vzhľad domu. Ak riešite novú fasádu, najpraktickejším spôsobom je inštalácia pod fasádu, kde sú všetky kotviace prvky skryté a nenarúšajú architektúru domu.

Nezabúdajte na spôsob ovládania

Ovládanie žalúzií je veľmi dôležitý faktor. Ak inštalujete motor, potrebujete ovládacie tlačidlá, ktoré ovplyvnia vzhľad interiéru. Existujú aj smart riešenia ovládania na diaľku pomocou aplikácie.

Dobre zvolený dizajn vonkajšej clony dokáže byť ozdobou a doplnkom domu. Súčasný trh poskytuje veľa možností farieb aj vzhľadu fasádnych clon. Kontaktujte náš tím mojezaluzie.sk a poradíme vám s výberom.

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu