utorok, 5 júla, 2022

Ako vybrať dvojstĺpový zdvihák?

Dvojstĺpové zdviháky tvoria dnes základ dobre vybaveného pneuservisu. Podľa akých kritérií si toto zariadenie vybrať do svojej dielne?  

Autoservis či pneuservis sa dnes hodnotí nielen na základe kvalitne odvedenej práce samotných zamestnancov servisu, ale aj na základe jeho vybavenia.

No a keď je reč o vybavení, tak jeho základom sú jednoznačne dvojstĺpové zdviháky, vďaka ktorým je práca na osobných či nákladných autách oveľa príjemnejšia a jednoduchšia.

Podobnú funkciu spĺňajú aj populárne nožnicové zdviháky, ktoré zaberú síce menej miesta, no na náročné a dlhé opravy nie sú až tak vhodné.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako si vybrať dvojstĺpový zdvihák a na aké faktory sa pri tomto výbere sústrediť.

Nosnosť

Samozrejme, že prvým zo základných kritérií pri výbere zdviháku je jeho nosnosť, kde vám odporúčame už na začiatku staviť na zdviháky s maximálnou nosnosťou, a to aj napriek tomu, že sa špecializujete na opravu menších áut.

Nikdy však neviete či sa vaše podnikanie nerozrastie do takej veľkosti, že dvojstĺpový zdvihák s vysokou nosnosťou sa vám bude hodiť.

Výška zdvihu

Druhým faktorom je samotná výška zdvihu, kde však zohráva rolu aj priestor, do ktorého zdvihák plánujete umiestniť.

Preto sa pri tomto faktore zastavte a premerajte si výšku vašej miestnosti, radšej niekoľkokrát.

Montáž

Pri kúpe zdviháku sa zaujímajte aj o jeho montáž, keďže ide o zariadenie, ktoré len tak niekde nenájdete. Vyžadujte od predajcu profesionálnu montáž aj so zárukou na jeho používanie.

No a keď sme pri zárukách, tak poslednou dôležitou vecou je servisovanie dvojstĺpových zdvihákov.

Aj napriek tomu, že ide o zariadenia, ktoré sú takmer bezúdržbové, nie je na škodu ich občas skontrolovať a prípadne vymeniť hydraulický olej.

Všetky tieto služby by vám však mal zabezpečiť práve certifikovaný predajca dvojstĺpových zdvihákov.

Zdroj obrázku: Halfpoint / Shutterstock.com

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here