piatok, 14 júna, 2024

Ako vyberať zariadenie do detskej izby, aby vydržalo roky?

Bez ohľadu na to, v akom veku sa rodičia rozhodnú zariadiť dieťaťu vlastnú detskú izbu, veľakrát rozmýšľajú nad tým, ako docieliť, aby táto izba „rástla“ spolu s ich ratolesťou. Predsa len vekom sa potreby dieťaťa menia a prejavuje sa to aj na zariadení detskej izby.

Nekupujte zbytočne nábytok s detskými motívmi

Zariadenie detskej izby sa tak často vyvíja spolu s dieťaťom a to znamená, že si pravidelne vyžaduje určitú investíciu. Ak však už pri prvom zariaďovaní detskej izby budete rozmýšľať dopredu, môžete v budúcnosti ušetriť tým, že časť zariadenia detskej izby sa využije hneď počas niekoľkých etáp života vášho dieťaťa.

Aké je základné vybavenie detskej izby? Jednoznačne posteľ, skriňa, stôl, stolička a osvetlenie. Táto pätica bude v detskej izbe potrebná vždy a tým pádom by práve tieto prvky mali byť čo najtrvácnejšie.

Akonáhle vaše dieťa vyrastie z detskej postieľky, môžete mu kúpiť „plnohodnotnú“ posteľ 90 x 200 cm. Aj keď sa vám to môže zdať na začiatku ako zbytočnosť, keď sa pri výbere postele (aj matraca) zamierate na kvalitu, máte vyriešené spanie vášho dieťaťa na dlhé roky.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že pri výbere skrine sa nemáte ako „pomýliť“, ale množstvo rodičov vyberá skrine s rôznymi detskými motívmi, ktoré budú pre dieťa aktuálne nanajvýš pár rokov. Keď však vyberiete univerzálnu skriňu a detské motívy si necháte napríklad pre nálepky na stenu, nebude skriňa „kaziť“ detskú izbu ani po rokoch.

Výnimkou môže byť stolička

Pri rozmeroch stola myslite aj na obdobie, keď už vaše dieťa bude na ňom robiť domáce úlohy, či iné školské aktivity a zároveň bude mať na ňom umiestnený počítač. Rovnako ako pri posteli platí, že väčšie rozmery sú investíciou do budúcna.

Aspoň zo začiatku sa však investíciam nevyhnete pri obmieňaní stoličky. Či už pôjde o stoličku pre menšie deti, alebo komfortné herné kreslá, ergonómia by mala byť na prvom mieste a to sa s rastúcim dieťaťom často nedá dosiahnuť inak ako kúpou novej stoličky.

Na záver ešte spomenieme osvetlenie. Možno si podobne ako pri skriniach poviete, že to nie je žiadna veda, ale taktiež sa množstvo rodičov dá zlákať rôznymi svietidlami s detskými motívmi. Neurobte takúto chybu aj vy a vsaďte na univerzálne svietidlá, ktoré vaše dieťa využije aj keď bude staršie.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu