nedeľa, 23 júna, 2024

Ako si vybrať kuchyňu podľa vlastného gusta?

Dôkazom toho, že je kuchyňa súčasťou rodiny, je jej spoločenský rozmer. Prestáva slúžiť len na bežnú prípravu a skladovanie jedál, vychutnávame si tu aj čaro stolovania a konverzácií. Chcete ich zvečniť? Inšpirujte sa a zistite, ktoré kuchyne si vo svete interiérového dizajnu razia svoju cestu vpred.

Kuchyňa a jej individuálny štýl

Každá kuchyňa už v samotnom procese vzniku nadobúda konkrétny vzhľad a zaradenie podľa štýlu. Tak rozlišujeme kuchyne v základnej triáde na moderné, dizajnové a v kombinácii tradičnej a najnovšej elegancie na provence kuchyne. Na príklade kuchýň v modernom dizajne prihliadame na čisté jednoduché línie v aktuálnom vyhotovení. Môžeme si zakladať aj na tradičných kvalitách, viac sa však venujeme inováciám.

Najzložitejšia je produkcia moderných kuchýň, a to už od prvotných technologických princípov. Revolúciu a vrchol modernizácie priniesli špeciálne nanotechnológie a nové výrobné postupy. Prítomné sú aj rozmanité skladovacie riešenia, napr. v podobe rohových skriniek a políc siahajúcich až po strop, inovatívne otváracie systémy, ako je push technológia, kuchynské ostrovčeky a iné moderné prvky.

Kuchyne s nanotechnológiou

Vo výsledku zisťujeme, že sa spoliehame aj na pevnú pracovnú linku s povrchom odolným voči mechanickému poškodeniu, ale aj voči pôsobeniu UV žiarenia a čistiacich prostriedkov. Ide o modernú kuchyňu s nanotechnológiou – laminátový povrch je opatrený vrstvou z nanovlákien, vďaka čomu nadobúda špecifické vlastnosti (spomínaná odolnosť voči UV, vodeodolnosť, nárazuvzdornosť a iné). Preukazuje taktiež dlhodobú farebnú stálosť a vkusný povrchový materiál so zamatovým vzhľadom. Neznehodnocujú ho ani menšie škrabance či odtlačky prstov.

Kuchyne v rámci stupňa exkluzivity

Máte pocit, že je vaša kuchyňa podobná všetkým ostatným? Ak pri výbere vychádzate z nárokov precíznosti v každom detaile, tak je to nemožné. Presne na tomto princípe sú založené dizajnové kuchyne pre náročnú klientelu. Tieto kuchyne musia dokazovať unikátne vlastnosti, priam zušľachťovať dekoráciu v novom povedomí. Vrstva nanovlákien im dodáva zamatový a uhladený efekt. Uplatnenie kvalít nezostáva len na povrchu, ale rozširuje sa aj na pevnosť spojov (odolnosť voči vode a teplu).

Ak máte radi radi elegantné kuchyne s tradičným nádychom, okamžite vám učarujú provence kuchyne, vďaka ktorým sa dostávame v minulom čase do francúzskej oblasti Provence a ich útulných domácností vo vidieckom štýle.

Zdroj foto: Aleks Kend / Shutterstock.com, CREATIVE WONDER / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu