piatok, 19 apríla, 2024

Ako si vybrať ideálne stolové nohy pre akýkoľvek stôl?

Jedálenský, konferenčný, pracovný a akýkoľvek iný stôl si môžete kúpiť ako celok alebo si zvlášť kúpite dosku stola a zvlášť stolové nohy. My sa teraz zameriame na druhý prípad a konkrétne na stolové nohy. Ako si ich vybrať?

Začnite rozpočtom a vlastným vkusom

Hneď na úvod je dobré stanoviť si rozpočet. Výber na trhu je totiž skutočne rozsiahly a keď si k tomu pridáte možnosť výroby stolových nôh na mieru, máte v podstate neobmedzené možnosti. Pevne stanoveným rozpočtom tieto možnosti obmedzíte a výber budete mať jednoduchší a rýchlejší.

Následne si môžete vybrať preferovaný štýl stolových nôh. Chcete klasiku v podobe štyroch nôh v rohoch, zaujímavé hairpin nohy alebo dizajnovú podnož? Či niečo úplne iné? Každopádne, okrem svojho vkusu myslite aj na to, ako sa dané nohy hodia k vašej stolovej doske (k tomu sa ešte dostaneme) a celkovému dizajnu miestnosti.

Nezabudnite si dobre premyslieť aj rozmery

Nohy k stolu však nie sú len o dizajne. Veľmi dôležité sú aj ich rozmery, preto teraz ideme (aspoň obrazne) merať. Začnime výškou. Tá sa pochopiteľne odvíja od toho, o aký stôl ide. Jedálenský, či pracovný stôl bude mať inú požadovanú výšku ako napríklad konferenčný stolík.

Pri jedálenských a pracovných stoloch treba myslieť aj na vašu výšku, aby sa vám sedelo pohodlne. A ešte jedna vec: nezabudnite, že aj vrchná doska pridá stolu na jeho celkovej výške, takže opäť treba brať do úvahy aj túto druhú časť stola.

Vráťme sa však teraz k štýlom stolových nôh. Už pri ich výbere sme totiž spomínali, že treba myslieť aj na stolovú dosku. Nie však iba kvôli ladiacemu dizajnu, ale aj kvôli tomu, aby ste vedeli zvoliť správnu hrúbku nôh. Nejde totiž len o dizajnovú záležitosť, pretože na väčšie a ťažšie stolové dosky budete spravidla potrebovať hrubšie nohy, ktoré zvládnu väčšie zaťaženie.

Zdroj obrázka:

Autor: Azure Dragon / Shutterstock.com

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu