pondelok, 27 mája, 2024

Ako si vybrať dokonalú kabelku? Pomôžu vám naše tipy!

Ako si vybrať dokonalú kabelku? Pomôžu vám naše tipy!

Viete o tom, že v šatníku každej dámy by mali tróniť minimálne štyri reprezentatívne kabelky? Jedna by mala byť praktická a neutrálna do práce, väčšia na cesty, jedna športová na výlety a posledná by mala byť akousi čerešničkou na torte – na ples alebo svadbu. Ako vybrať dokonalý kúsok, ktorý vám pomôže podčiarknuť váš vkus a štýl?

Hľadáte kabelku, ktorá vás bude sprevádzať viac ako len jednu sezónu? Pred jej kúpou si ujasnite niekoľko vecí a položte si zopár otázok.

Viete, kam budete novú kabelku nosiť?

Od kabelky na voľný čas očakávate iné veci, než od tej spoločenskej, ku ktorej si obliekate koktejlky. Keď viete, kam budete kabelku nosiť, lepšie odhadnete jej štýl, ideálny tvar a veľkosť.

Viete, ako ju chcete držať?

Formálne a konzervatívne kúsky majú obvykle krátke „uchá“, crossbody kabelky evokujú uvoľnený štýl. Dbajte na to, aby kabelka odrážala vaše potreby a štýl. Keď máte jasno v tom, kam budete kabelku nosiť a aký štýl sa vám páči, mali by ste zvážiť veľkosť kabelky.

Ak ju budete nosiť do práce a nosíte dosky s dokumentmi, je pre vás vhodnejšie zaobstarať si väčšiu kabelku s priehradkami. Kabelky nikdy nepreťažujte, rýchlejšie by sa zničili. Biznis kabelka alebo „shopper bag“ verzia je priestrannejšia a počíta s väčšou záťažou.

Kabelka musí podčiarknuť váš štýl

Milujete eleganciu alebo ste skôr fanúšikom ležérneho štýlu? Prejdite si šatník a v duchu si roztrieďte, čo nosíte najviac. Podľa toho vyberajte aj kabelku – mala by vám k ladiť k väčšine oblečenia, ktoré nosíte.

S klasickými farbami nikdy nešliapnete vedľa. Stávkou na istotu je čierna, sivá, biela, červená a hnedá.

Alebo hľadáte skôr „statement“ kabelku? Ide o neprehliadnuteľný kúsok vo výraznom dizajne i farbe.

Materiál kabelky prezradí náročnosť údržby

Koža pôsobí luxusne a nadčasovo, textilné kabelky zas odľahčene a voľnočasovo.

Ak túžite po kabelke, ktorá vám vydrží roky, hľadajte medzi koženými kabelkami. Pripravte sa však na to, že takejto kabelke budete musieť venovať trochu viac starostlivosti.

Syntetické kabelky nie sú tak náročné na údržbu, tiež sú aj cenovo dostupnejšie. Vnútro kabelky musí byť príjemné na dotyk a malo by mať dostatok priehradok na drobnosti.

Vyberte si kabelku k vášmu typu postavy

Možno ste to netušili, no aj kabelka dokáže „čarovať“ s nedostatkami a prednosťami vašej postavy. Vždy zvýrazňuje miesta, ktorých sa dotýka, preto jej veľkosť i dĺžku prispôsobujte svojej figúre.

Dámy s výraznejšími krivkami by mali vyskúšať veľké kabelky z tenkého materiálu so stredne dlhými ušami.

Vysoké a štíhle postavy si môžu dovoliť všetky typy kabeliek, najviac sa im hodia štvorcové a oválne kúsky. Menšie ženy potrebujú menšie kabelky – opticky ich predĺžia. Pomohli sme vám k predstave, aká kabelka bude najvhodnejšia pre vás?

...
Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu