streda, 31 mája, 2023

Ako postaviť dom? Jednoduchšie je to v spolupráci so stavebnou firmou 

Máte v pláne stavbu domu? Vyskúšajte stavbu domu na kľúč.

Menej náročné prípravné a stavebné práce realizácie projektu rodinného domu urobíte sami, s pomocou rodiny a známych. Tie náročnejšie necháte na menšie dodávateľské firmy či remeselníkov. Všetko, čo sa na stavbe udeje, bude mať pod drobnohľadom stavebný dozor. Týmto jednoduchým krokom predídete zbytočným problémom, ušetríte si kopec nervov, náklady a drahocenný čas.

Stavba domu na kľúč verzus svojpomocná stavba

Dom na kľúč 

Stavba domu zahŕňa množstvo činností, ako napríklad vytýčenie stavby, výkopové činnosti, betónovanie základov, murárske, elektrické a strojárske práce či montáž sadrokartónu. 

Pokiaľ máte k dispozícii dostatok finančných prostriedkov, jednoduchým a pohodlným variantom stavby domu je dom na kľúč. Stavebná firma zabezpečí všetko za vás od výberu pozemku a projektu, cez stavebné povolenie a inžinierske siete, až po stavbu domu a kolaudáciu. Oslobodíte sa od množstva povinností i starostí, s ktorými by ste sa ako laik v tejto oblasti pasovali veľmi ťažko. 

Profesionálna stavebná firma urobí všetko pre to, aby bola stavba domu dokončená včas a najmä kvalitne. 

Pokojne jej môžete zveriť do rúk aj úpravu okolia, spočívajúcu vo výsadbe trávnika, drevín či položenia zámkovej dlažby. 

Na vás zostávajú dve dôležité úlohy – kúpa nábytku a presťahovanie sa. 

Svojpomocná stavba domu so stavebným dozorom

Túžite si postaviť dom vlastnými rukami a pomôže vám s tým rodina, kamaráti či známi? Aj to je spôsob, ako sa dopracovať k bývaniu podľa vlastných predstáv za rozumnú cenu. 

Samozrejme, odbornejšie práce môžete nechať na profíkov z fachu. Najčastejšie ide o drobných živnostníkov a malé stavebné firmy. Avšak niekedy býva problém zladiť časový harmonogram stavby domu, keďže na jeho realizácii sa podieľajú rôzni ľudia. Nemenej dôležité je nájsť skutočných profesionálov, ktorí použijú kvalitné materiály a odvedú stopercentnú prácu. To vyžaduje nemalé úsilie i značnú dávku času najmä vtedy, keď ste v tejto oblasti úplný nováčik. 

Čo s tým? Stavte na pomoc odborníkov a vypýtajte si konzultáciu zdarma prípadne cenovú ponuku – dom na kľúč cena. Stavebné práce pod drobnohľadom skúseného stavebného dozoru urobia svojpomocnú stavbu domu efektívnejšou i úspornejšou. 

Stavebný dozor alebo technický dozor stavby na stavebných projektoch predstavuje kontrolnú činnosť, či všetko na stavbe prebieha v súlade s platnou legislatívou, právnymi predpismi, povoleniami, technickými normami a projektovou dokumentáciou. Vykonáva ho jednotlivec alebo firma, ktorá má na túto činnosť oprávnenie podľa osobitných predpisov. 

Keď to rozmeníme na drobné, ide napríklad o poradenstvo v prípravnej i realizačnej etape stavby domu, kontrolu kvality dodávok a vykonaných prác, prípadnú evidenciu vád a dohliadanie na ich odstránenie či vyhotovovanie fotodokumentácie. 

To znamená, že hneď na samom začiatku vám stavebný dozor pomôže so zhodnotením vhodnosti výstavby na vami vybranom pozemku. Poradí vám, či je pre vás lepšie stavať z pórobetónu, tehly alebo iných dostupných materiálov. Od kvality strechy sa odvíja životnosť domu, a preto sú skúsenosti stavebného dozoru na nezaplatenie. 

So stavebným dozorom staviate ako profesionáli a zároveň sa veľa naučíte. Nadobudnuté vedomosti i skúsenosti môžete neskôr posunúť ďalej pri svojpomocnej stavbe domu vašich rodinných príslušníkov alebo kamarátov. 

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu