piatok, 3 februára, 2023

Ako na krepovité vlasy?

Krepovatenie je spôsobené suchými vlasmi, ktorým chýba vlhkosť. Paradoxne, aj vlhké a premenlivé počasie má tendenciu krepovatenie ešte zhoršovať. Čo môžete urobiť pre to, aby ste získali hladké, lesklé a zdravé vlasy bez náznaku poškodenia? Pozrite sa na niekoľko účinných krokov proti krepovateniu.

Čo spôsobuje krepovatenie vlasov?

Za bežných okolností sa suché vlasy snažia absorbovať vlhkosť zo vzduchu. Táto skutočnosť spôsobuje, že vlasová kutikula sa zväčšuje a mení tvar, namiesto toho, aby ležala vyrovnane. Kutikulu tvoria drobné šupinky, ktoré sa vo vlhkom prostredí oddeľujú a dvíhajú, čím vlasy krepovatejú.

V podstate všetko, čo vlasy vysušuje, môže ich kvalitu ešte zhoršiť. Patria sem napríklad stylingové výrobky s obsahom alkoholu, pravidelná tepelná úprava kulmou a žehličkou, alebo zosvetľovanie. Ak chcete dosiahnuť hladší a zdravší vzhľad účesu, mali by ste svoju každodennú rutinu obohatiť o niekoľko účelných postupov.

Predchádzanie krepovateniu vlasov sa začína už v sprche. Po použití šampónu pre suché vlasy aplikujte masku, ktorá im dodá vlhkosť. Po sprchovaní naneste na mokré vlasy vyživujúci olej alebo sprej s ochrannou funkciou.

Bez ohľadu na to, čo spôsobuje samotné krepovatenie, správna kombinácia výrobkov a techník starostlivosti je jeden z hlavných spôsobov, ako na dobre vyzerajúce  a upravené vlasy.

Ako sa zbaviť krepovatenia?

Oplachovanie vlasov pri nižšej teplote chráni kutikuly tým, že zabraňuje ich nadmernému vysušovaniu a následnému krepovateniu. Ak sa nechcete vzdať príjemnej horúcej sprchy, vlasy si dajte do gumičky a rozpustite až vtedy, keď ich budete oplachovať studenou vodou.

Krepovatenie zvykne byť spôsobené aj kúpou nesprávnych prípravkov.

Uistite sa, že ste zaobstarali najlepší hydratačný šampón a kondicionér, aby ste „skrotili“ neposlušné vlasy už počas umývania. Ide snáď o najjednoduchší spôsob, ako zabrániť neskoršiemu krepovateniu.

Neviete, aký výrobok je pre Vás ten najlepší? Pri návšteve kaderníctva sa nebojte opýtať na názor odborníka.

Vlasoví stylisti používajú overené produkty a častokrát si ich viete zaobstarať aj priamo v salóne. Napríklad kaderníctvo Staré mesto nielen, že poskytuje profesionálne služby ale taktiež zabezpečuje bezplatné konzultácie nad šálkou dobre pripravenej kávy, čaju, či pri pohári vychladeného Prosecca.

Vedeli ste, že ku krepovateniu vlasov prispieva aj Váš uterák? Ak máte vo zvyku hrubo prechádzať uterákom po vlasoch, aby po sprche rýchlejšie uschli, radšej od toho upustite.

Namiesto používania uteráku prejdite na prirodzené sušenie vlasov na vzduchu alebo pomocou fénu na najnižšie nastavenom stupni tepla. Uterák z mikrovlákien či bavlnené tričko je ďalšia možnosť, ako ušetriť vlasové kutikuly.

Tipy na prevenciu pred krepovatením vlasov

Hrebene so širokými zúbkami sú ideálne pre vlasy náchylné na krepovatenie, pretože vytvárajú viac priestoru na prechod vlasov cez medzery – tým pomáhajú predísť ich lámaniu.

Hrebeň umývajte jemným šampónom aspoň raz za pár týždňov, aby sa na ňom nehromadili prebytočné zvyšky oleja a iných produktov. Ste typ človeka, ktorý nenechá dopustiť na každodenné umývanie hlavy? Vo všeobecnosti sa umývanie vlasov odporúča obmedziť na dva až trikrát týždenne a to nielen kvôli prevencii pred krepovatením, ale aj nadmerným vznikom mastnoty.

Na záver odporúčame podujať sa na pravidelné zastrihávanie končekov (približne každých šesť až osem týždňov).

Aby ste zabránili krepovateniu, je veľmi dôležité udržiavať končeky hladké a dobre zastrihnuté. Pri dodržiavaní uvedených tipov dosiahnete čo možno najlepší vzhľad vlasov.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu