pondelok, 25 septembra, 2023

9 tipov, ako z malej kúpeľne vyťažiť maximum

Túžite svoju malú kúpeľňu premeniť na väčšiu, avšak bez nutnosti dispozičných zmien? Myslíte si, že to nie je možné? Naopak, je to reálne. Stačí použiť niekoľko jednoduchých trikov, ktoré Vašu kúpeľňu opticky „nafúknu“ do väčších rozmerov. S našimi tipmi to zvládnete hravo. Nechajte sa inšpirovať , vyťažte z minima maximum a vyčarujte z malej kúpeľne oázu pokoja, v ktorej sa budete cítiť skvele.

Vaňa či sprchový kút? Večná dilema.

Do malej kúpeľne je vhodnejší priestorovo úsporný sprchový kút. Voľte bezrámové sprchové kúty s priehľadným sklom. Milovníci kúpeľov sa vane vzdať nemusia: vyberte si vaňu asymetrickú, zúženú na strane nôh. Doplňte ju o číru sprchovú zástenu, ktorá, na rozdiel od sprchového závesu, priestor opticky nezmenší.

1. Uprednostnite menšie sprchové batérie, vyhnite sa rozmernejším modelom

2. Siahnite po podomietkových batériách: zaberajú len minimum priestoru a umožňujú voľný pohyb po sprchovom kúte.

3. Dbajte aj na výber sprchového príslušenstva, ako je sprchová hlavica s kratším nástenným ramenom či stropnou montážou. Doplní ju menšia ručná sprcha a flexibilná sprchovacia hadica s otočnou koncovkou, ktorá zabraňuje jej zamotaniu a umožňuje jednoduchú manipuláciu aj v obmedzenom priestore.

4. Rozjasnite kúpeľňu správnym osvetlením. Pre dosiahnutie optimálneho výsledku použite jedno hlavné svietidlo, ktoré rovnomerne rozptýli svetlo po celej miestnosti. Doplňte ho menšími bodovými svetlami po stranách zrkadla.

5. Zrkadlo je neoceniteľným pomocníkom malej kúpeľne: perfektne rozptyľuje svetlo. Siahnite po moderných bezrámových zrkadlách alebo po zrkadlových skrinkách, vďaka ktorým získate ďalší úložný priestor. Kúpeľni dodajú šmrnc dizajnové zrkadlové obklady. Skvelou voľbou sú aj zrkadlá s integrovaným LED osvetlením.

6. Nebojte sa farieb. Používajte jemné a svetlé farby, ktoré kúpeľňu vizuálne zväčšia a vytvoria pocit vzdušnosti. Či už siahnete po klasickej bielej, jemnej krémovej, teplej béžovej či nadčasovej svetlosivej, držte sa jedného odtieňa. Pre vytvorenie hravého vzhľadu si vyberte jednu výraznú farbu a použite ju na doplnkoch ako sú uteráky či dekorácie. Keď Vás táto farba omrzí, ľahko ju vymeníte za inú.

7. Pri výbere obkladov venujte pozornosť ich rozmerom, vzorom aj materiálu. Priestor opticky rozšíria obklady väčších rozmerov. Lesklé povrchy odrážajú svetlo a dodávajú kúpeľni jas. Pre dosiahnutie harmónie sa vyhnite výrazným farebným kontrastom medzi obkladmi, voľte tón v tóne či obkladačky s jemným vzorom. Vertikálny vzor môže vizuálne zvýšiť stropy a vytvoriť dojem vyššieho priestoru.

8. Prevzdušnite priestor: dajte prednosť skrinkám vyšším a plytším. Zaveste ich na stenu: odkrytá podlaha opticky zväčšuje priestor.

9. Udržujte kúpeľňu v čistote a poriadku. Príliš mnoho predmetov na umývadle či poličkách pôsobí neorganizovane a zbytočne zaplňuje priestor: používajte preto nástenné mydelničky a držiaky na poháre. Na kozmetiku využívajte organizéry, napríklad košíky.

Boli pre Vás naše tipy užitočné a inšpiratívne? Veríme, že áno. Než sa pustíte do rekonštrukcie,  premyslite každý detail, aby ste vo svojej kúpeľni dosiahli harmóniu. A  nezabúdajte: menej je niekedy viac. S minimalizmom poľahky vytvoríte elegantné prostredie, v ktorom sa budete cítiť príjemne.

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu