nedeľa, 14 apríla, 2024

3 tipy na to, ako si svojpomocne vymaľovať izbu

Vymaľovať izbu či rovno celý byt nie je náročné, potrebujete len voľné sobotné poobedie, správny pracovný materiál a trochu optimizmu navyše. Je samozrejmé, že maliar by vám vymaľoval celý byt rýchlejšie a precíznejšie, ak sú však vaše finančné možnosti limitované, poradiť si musíte sami.

O tom, ako vymaľovať izbu, nájdete na internete veľa článkov. Čím je náš článok iný? My vám rýchlo a v skratke predstavíme 3 tipy, ktoré vám pomôžu s maľovaním akéhokoľvek priestoru. Poďme na to!

Nezabudnite stenu na maľovanie pripraviť

Ak na stenu natriete rovno farbu, riskujete, že sa neskôr na stene objavia rôzne fľaky, priehlbiny alebo zistíte, že ste zamaľovali prach, ktorý odrazu vytvára nepekné zrnité obrazce.

Najskôr preto musíte steny poriadne vyčistiť. Stačí vám voda s trochu čistiaceho prostriedku, ktorou umyjete viditeľné šmuhy. Tie sa často objavujú za nábytkom a obrazmi alebo v rohoch. Dôležité je aj nalepiť ochrannú pásku po krajoch spodnej aj hornej lišty.

Potrebujete viac než jeden náter

Dostávame sa k samotnému maľovaniu. Ešte pred nanesením farby môžete naniesť podkladovú farbu, ktorá slúži primárne na ochranu steny a tiež pre lepšiu priľnavosť hlavnej farby. Následne už môžete vybrať farbu, ktorá sa vám páči. Zaujímavé sú napríklad San Marco farby, ktoré ponúkajú farby so zamatovaným odtieňom.

Po uschnutí môžete steny natrieť ešte povrchovou, väčšinou bezfarebnou farbou, ktorá zafixuje hlavnú farbu a zabezpečí jej dlhšiu „životnosť“.

Ak ste začiatočník, použite valček

Valček alebo maliarsky štetec? Tento výber je dôležitý, pretože dokáže ovplyvniť to, ako bude stena po domaľovaní vyzerať. Rizikom štetca je, že ním neskúsený maliar môže spraviť škvrny. Je zrejmé, že veľkým valčekom sa nedostanete do rohov. Preto budete potrebovať viac než jeden valček. Je dobré mať jeden väčší a aspoň dva menšie.

Zdroj obrázku: Kittiphan / stock.adobe.com

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu