streda, 31 mája, 2023

Zmena času, kedy sa mení letný/zimný čas, posun hodín 2022

Dni sa skracujú, objavujú sa prvé ranné mrazíky, stromy sa zbavujú lístia, väčšina ťažných vtákov už krúži niekde nad Afrikou, neklamné známky jesene ako aj i tiež toho, že sa bude čoskoro meniť čas. Je to tento rok naposledy, čo sa mení čas?

Zmena času nás tento rok na jar čaká v nedeľu 30. októbra, kedy budeme o 3:00 pretáčať ručičku o hodinu dozadu. Vyspíme sa teda o hodinu menej.

Letný ako aj i zimný čas sa strieda v celej Európskej únii podľa nasledujúceho pravidla: letný čas začína neustále poslednú sobotu v marcitrvá sedem mesiacov ako aj i znovu sa mení späť poslednú októbrovú sobotu. Táto úprava vychádza zo smernice EÚ z roku 2001, ktorá zaviedla dané pravidlo na celom území Európskej únie. Na označenie zmeny času sa vžilo použitie letný ako aj i zimný čas, je ale nutné poznamenať, že v podstate sa jedná o letný čas, ten zimný je náš obvyklý pásmový čas.

Na území Českej republiky bola zmena…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu