nedeľa, 4 júna, 2023

Zet-divadlo zo Zelenča je opäť na scéne, prichádza s novou inscenáciou

Zeleneč 22. marca (TASR) – Zet-divadlo zo Zelenča pri Trnave, spájané najmä s osobnosťou režiséra Jozefa Bednárika, sa úspešne vrátilo po desiatich rokoch na scénu. Naštudovalo novú inscenáciu Návšteva v Linči, ktorú bude reprízovať na domácej scéne počas tohto víkendu (25. i 26. 3.). Súbor si tak uctí pamiatku režiséra i zelenečského rodáka i plánuje sa s ňou po dlhých rokoch opäť v apríli zapojiť aj do krajského kola súťaže Scénická žatva. Informoval o tom za súbor Ľubomír Jedlička.

„Návštevu v Linči podľa hry Friedricha Dürrenmatta Návrat starej dámy chcel s nami naštudovať ešte Jožko Bednárik, žiaľ, už nestihol. Tak sme sa po dlhej odmlke k tomu podujali pod novým vedení, zverili sme sa do rúk skúseného Petra Oravca,“ uviedol pre TASR. Hlavnú postavu režisér zveril profesionálnej herečke Eve Matejkovej, ktorá zvykla sa nimi spolupracovať aj predtým, robila napríklad vo viacerých inscenáciách…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu