štvrtok, 23 marca, 2023

Záverečný masák vyhral J. T. Bö, malý glóbus získal Christiansen

Holmenkollen 19. marca (TASR) – Nórsky biatlonista Vetle Sjastad Christiansen získal malý glóbus v pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom. Zaistil si ho tretím miestom (+35,2 s) v záverečných pretekoch tejto disciplíny na domácej trati v Holmenkollene. Z triumfu sa tešil víťaz celkového poradia Johannes Thingnes Bö, ktorý aj s dvoma chybami prišiel do cieľa v čase 38:51,9 m. Druhý skončil Švajčiar Niklas Hartweg (+26,2 s).

V záverečnom podujatí sezóny 2022/23 štartovala tridsiatka biatlonistov, do ktorej sa nevošiel žiadny slovenský reprezentant. Už istý víťaz veľkého glóbusu Nór J.T. Bö mal šancu získať aj malý glóbus, ale nestačilo mu na to ani 90 bodov za prvé miesto. V tomto ročníku si tak pripísal celkové triumfy v šprinte aj stíhačke.

Práve súboj o malý glóbus tak predstavoval najväčší ťahák záverečných pretekov sezóny. Christiansen viedol pred štartom o 22 bodov pred svojím reprezentačným…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu