pondelok, 29 mája, 2023

Zana vyhral 18. etapu na pretekoch Giro d´Italia, ružový dres si udržal Thomas

V boji o celkový triumf si Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) v deň svojich 37. narodenín udržal ružový dres pred Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma).

Na pretekárov čakalo 161 kilometrov i ťažké kopce, z ktorých najzásadnejší bol záverečný, päť kilometrov pred páskou. V úvode etapy čakal na cyklistov rovinatý profil i priniesol množstvo útokov i takmer polovica jazdcov z balíka sa pokúsila dostať do denného úniku. Počas prvého stúpania sa menilo tempo, v jednom momente to vyzeralo, že má problém aj Roglič, no v úplnom závere kopca si to napokon Ineos odkontroloval i dopredu sa dostalo len sedem cyklistov.

Pinot vyhral úvodné dve horské prémie dňa i výrazne sa priblížil k lídrovi Benovi Healymu v súťaži o modrý dres pre najlepšieho vrchára. Na šprintérskej prémii triumfoval Kanaďan Derek Gee (Izrael-Premier Tech), ktorý získal 12 bodov do cyklámenovej súťaže i trochu sa v nej priblížil vedúcemu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu