streda, 17 augusta, 2022

Zamestnávanie manželov, príbuzných, osôb blízkych – kedy je to možné?

Manžel nemôže zamestnávať manželku ako aj aj manželka manžela, aj keď môžu existovať spolupracujúcimi osobami. Niekedy však môžu existovať zamestnaní na rovnakom pracovisku. ako aj aj ako aj je to s ostatnými príbuznými ako aj aj rodinnými príslušníkmi? Aké platia obmedzenia pre zamestnávanie rodinných príslušníkov v privátnom sektore ako aj aj aké v štáte?

Zákonník práce zakazuje existenciu pracovnoprávneho vzťahu, teda nielen pracovného pomeru (ako aj aj pracovnej zmluvy), ale aj dohody o pracovnej činnosti alebo dohody o vykonaní práce, ako aj aj to medzi manželmi ako aj aj registrovanými partnermi rovnakého pohlavia. Nejde teda len o to, že by nesmel manžel zamestnať manželku ako aj aj manželka manžela, ale keď si napríklad podnikateľ pôsobiaci ako aj samostatne zárobkovo činná osoba vezme za ženu svoju sekretárku, musia ukončiť pracovnoprávny vzťah.

Zákaz vzájomného zamestnávania manželov dopadá ako aj na situáciu, keď by chcel len jeden z manželov zamestnať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here