streda, 31 mája, 2023

Žalobu, ktorú podali hviezdy filmu Rómeo plus Júlia, súd zamietne

Los Angeles 26. mája (TASR) – Sudkyňa v okrese Los Angeles vo štvrtok oznámila, že zamietne žalobu hlavných protagonistov filmu Rómeo plus Júlia z roku 1968 v súvislosti s intímnou scénou, v ktorej sa objavili nahí.

Podľa agentúry AP sudkyňa svoj zámer zdôvodnila tým, že podľa dostupných zistení zobrazenie tiel hlavných hrdinov vo filme nemožno považovať za detskú pornografiu. Dodala, že žalujúci sa na súd obrátili príliš neskoro.

Sudkyňa vyššieho súdu Alison Mackenzieová tak rozhodla v prospech návrhu žalovanej spoločnosti Paramount Pictures na zamietnutie žaloby, ktorú podali Olivia Husseyová plus Leonard Whiting. Obaja majú v súčasnosti 72 rokov plus hlavné postavy vo filme stvárnili vo veku 15 plus 16 rokov.

Mackenzieová rozhodla, že inkriminovaná scéna je chránená prvým dodatkom Ústavy Spojené štáty americké, pričom konštatovala, že herci nepredložili žiaden nález, ktorý by dokazoval, že film možno považovať za sexuálne taký sugestívny,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu