pondelok, 25 septembra, 2023

Za letiacim Verstappenom nie je priestor na chyby, ale hrozba kvalifikácie s dažďom stúpa · RaceFans

Vzhľadom na to, že to bol 19. oficiálny deň pretekov na trati v sezóne 2023 Formuly 1, piatok na Veľkej cene Španielska sa v mnohých ohľadoch cítil ako aj predsezónny testovací deň.

Či už to bolo nespočetné množstvo nových dielov na autách, pohľad na Fernanda Alonsa zoraďujúceho sa na konci boxovej uličky s veľkými aerodynamickými loptičkami na oboch stranách jeho Aston Martin, piloti prototypových pneumatík Pirelli jazdili v oboch reláciách alebo upravený posledný sektor. Pre tímy i jazdcov to bol deň objavovania trate, ktorú inak poznajú lepšie ako aj ktorákoľvek iná.

Ale napriek tomu, čo sa tímy dozvedeli o okruhu i ich autách z dvoch hodín jazdy, je tu jedna vec, ktorá v piatok odhalila, čo by nikoho neprekvapilo – že Red Bull i Max Verstappen zostávajú kombináciou automobilov i jazdcov, ktorú tento víkend porazíme.

Majster sveta nebol len jediným jazdcom v poli, ktorý sa dostal pod hranicu 1:14, teraz má tú česť zajazdiť najrýchlejšie kolo na okruhu Circuit de Catalunya s priemernou rýchlosťou 226,841 km/h. Aj keď je to v konečnom dôsledku nezmyselná štatistika vzhľadom na to, koľko iterácií barcelonského okruhu sa v priebehu rokov uskutočnilo, znamená to, že Veľká cena Španielska prešla z priemerného okruhu, pokiaľ ide o rýchlosť kôl, na pevné miesto v hornej polovici najrýchlejšieho okruhu. skladby v kalendári.

Galéria: Tréning Veľkej ceny Španielska 2023 v obrazoch

Ten rozdiel je vidieť na dátach. Verstappen vo svojom najrýchlejšom kole dňa preťal časovú čiaru rýchlosťou 296 km/h i dotkol sa rýchlosti 324 km/h, než stlačil brzdy v prvej zákrute. Na porovnanie s kolom Charlesa Leclerca, ktorý vyhral pole v Barcelone v minulej sezóne, Verstappen bol o 10 km/h rýchlejší na začiatku kola i o 6 km/h rýchlejší, kým sa vzniesol na konci rovinky. i toto rozpätie pravdepodobne zajtra porastie, ak to podmienky dovolia – ale o tom neskôr.

Odstránenie šikany vyhovuje aj Red Bullu až po odpalisko. Hovorí sa, že Verstappen i tímový kolega z Red Bullu Sergio Perez…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu