pondelok, 25 septembra, 2023

Wolff by akceptoval odchod Hamiltona, ak zlá forma Mercedesu vydrží roky · RaceFans

Lewis Hamilton by mal právo opustiť Mercedes, ak ich súčasná slabá forma vydrží roky, hovorí šéf tímu Toto Wolff.

Sedemnásobný majster sveta prežíva najdlhšie víťazné sucho vo svojej rekordnej kariére vo Formule 1. V minulej sezóne sa mu nepodarilo vyhrať preteky ako aj i Mercedes začal rok 2023 na zadnej nohe druhý rok po sebe, pričom prvé preteky dokončil za rivalmi Red Bull, Ferrari ako aj i dokonca aj Aston Martin.

Keďže sa už začínajú šíriť klebety, že by sa Hamilton mohol rozhodnúť nepodpísať zmluvu s tímom, keď mu na konci aktuálnej sezóny vyprší zmluva, Wolff je presvedčený, že sedemnásobný šampión sa rozhodne zostať s nimi po boku tímového kolegu Georgea Russella. na budúci rok.

„Nemám tušenie, čo sa hovorí v tejto hlúpej sezóne, len viem, kde sme s Lewisom ako aj i Georgeom – nič iné nie je relevantné,“ povedal Wolff. „Rozprávame sa, keď to chceme urobiť ako aj i ako aj, ale potrebujeme zmeniť niektoré podmienky – v podstate dátumy.“

Wolff verí, že Hamilton sa nerozhodne odísť z Mercedesu ako aj i pokračovať v bezprecedentnom ôsmom svetovom šampionáte s iným tímom. Pripustil však, že by Hamiltonovi nevyčítal, že zvažuje iné možnosti, ak sa Mercedes v nasledujúcich rokoch nevráti do bojov o titul.

„Nemyslím si, že Lewis opustí Mercedes,“ trval na svojom Wolff. „Je vo fáze kariéry, keď si navzájom veríme. Vytvorili sme si medzi sebou veľké puto ako aj i nemáme dôvod o sebe pochybovať, aj keď je to ťažké kúzlo.“

Šéf tímu Mercedes povedal, že sa teší, ako aj sa dostanú zo súčasného útlmu. „Bude to pekné, keď vyjdeme z tohto slzavého údolia ako aj i vrátime sa k solídnym výkonom.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

„ako aj jazdec, ak chce vyhrať ďalší šampionát, musí sa uistiť, že má auto.“ ako aj i ak nedokážeme preukázať, že sme schopní mu dať auto v najbližších rokoch, potom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu