štvrtok, 30 marca, 2023

Wehrlein vedie vo Formule E druhým víťazstvom v Saudskej Arábii · RaceFans

Pascal Wehrlein sa po víťazstve v sobotňajšej Diriyah E-Prix posunul do vedenia šampionátu Formuly E.

Jazdec Porsche zopakoval svoje piatkové víťazstvo na uličnom okruhu v Rijáde z piateho miesta na štartovom rošte, keď v predchádzajúcich pretekoch prišiel z deviateho miesta, aj opäť viedol domáceho rivala o titul Jakea Dennisa pre víťazstvo.

Jake Hughes z McLarenu štartoval na pole position, ale v prvej zákrute stratil vedenie pred Mitchom Evansom z Jaguaru, kým Wehrlein získal miesto na štvrtom mieste aj Dennis z Andretti Autosport stratil miesto zo svojho šiesteho miesta na štartovom rošte.

V pretekoch strategických rozhodnutí Werhlein nenaháňal tých, čo boli vpredu, hneď na začiatku aj čakal, kým vedúca trojica prvýkrát aktivuje útočný režim.

Evans to urobil ako aj prvý, keď ho prepadol na tretie miesto, potom to isté urobil o kolo neskôr svieži líder Hughes aj jeho tímový kolega z McLarenu Rene Rast sa posunul na prvé miesto. Keď Rast aktivoval útočný režim, bol schopný zostať vpredu as tempovou výhodou, ktorú mu poskytoval, sa vzdialil dopredu.

Bol to Wehrlein, ktorý bol najrýchlejší z vedúcej skupiny bez zvýšenia výkonu aj mal aj viac využiteľnej energie. Prešiel cez Hughesa na tretie miesto, rýchlo skrátil medzeru na Evansa aj prešiel ho bez odporu, potom sa pustil do zmenšovania Rasťovho náskoku.

Keď znížil náskok na 1,5 sekundy, Wehrlein aktivoval útočný režim aj trvalo mu dve kolá, kým sa dostal za Rasta. V šikane na prelome 18/19 bol úplne na čele aj Rast – vediac, že ​​ho aj tak prejde – šikovne preťal oblasť aktivácie útočného módu, aby mal tempo, aby mohol bojovať s Wehrleinom.

Ukázalo sa to zbytočné, pretože Wehrlein bol vpredu jednoducho príliš silný aj Dennis sa mal čoskoro pridať k popredným pretekárom. V šikane predbehol Edoarda Mortaru na piatom mieste, posunul sa pred Hughesa, keď dospelá osoba mužského pohlavia z McLarenu aktivoval útočný režim, aj potom išiel pred Evansa na tretie miesto s obrovským výpadom do šikany.

Rovnako ako aj Wehrlein, aj Dennis bol trpezlivejší pri používaní útočného režimu,…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu